Jesteś tutaj

DAR ŻYCIA - DAR SERCA

DAR ŻYCIA – DAR SERCA

Parafialne koło Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży pod przewodnictwem ks. proboszcza Jana Wróbla w Krempachach, w dniu 17 lutego br. było organizatorem społecznej akcji „DAR ŻYCIA – DAR SERCA”.

W świetlicy remizy OSP mieszkańcy Krempach i Nowej Białej tłumnie oddawali krew, na potrzeby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. Sześcioosobowa ekipa Stacji Krwiodawstwa Oddziału z Nowego Targu pod przewodnictwem lek. Marii Lambrecht, transfuzjologa zakopiańskiego oddziału, zwijała się jak w ukropie, aby obsłużyć wszystkich chętnych do oddania niezastąpionego „życiodajnego leku”.

Krwiodawstwo - WikipediA

Galeria...

W czasie bezpłatnej akcji „Daru życia” zebrano ponad 20 litrów krwi, od 48 dawców. Wśród dawców była młodzież, były kobiety i mężczyźni, byli sportowcy, członkowie orkiestry dętej, oraz najliczniej zebrani członkowie straży pożarnej, rolnicy, rzemieślnicy, studenci i członkowie zespołów artystycznych. Większość dawców oddawała krew po raz pierwszy, ale było też wielu stałych „honorowych dawców krwi”, niektórzy z nich mają w swoim „dorobku” oddane już ponad 20 litrów krwi.

Na zakończenie akcji, ks. proboszcz oraz kierownik stacji krwiodawstwa ustalili, że podobne akcje będą organizowali częściej i systematycznie, wykorzystując dobrą atmosferę i społeczne zaangażowanie ludności Spisza.

Tekst i foto.: Franciszek Pacyga

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer