Jesteś tutaj

Jest dofinansowanie na solary w Gminie Nowy Targ

Gmina Nowy Targ otrzymała 3 267 973,37 zł dofinansowania  na realizację projektu "Poprawa jakości powietrza na terenie gminy Nowy Targ poprzez montaż kolektorów słonecznych na domach prywatnych" i w przyszłym roku rozpocznie realizację projektu polegającego na montażu paneli solarnych na domach prywatnych na terenie Gminy. Projekt Gminy został wybrany do realizacji w trybie konkursowym. Ze złożonych do konkursu 73 projektów 23 uzyskały aprobatę Urzędu Marszałkowskiego.
W ramach projektu na 430 nieruchomościach z terenu Gminy (których właściciele złożyli stosowane deklaracje)  zostaną zainstalowane zestawy solarne. Całkowita wartość projektu to  4 192 075,30 zł.  Projekt,  zakłada około 70% bezzwrotnej dotacji dla właścicieli nieruchomości zainteresowanych instalacją solarów na swoich posesjach. Mieszkańcy, którzy zgłosili się do projektu zostaną niebawem poinformowani do dalszych działaniach w tej sprawie.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 7.2 Poprawa jakości powietrza i zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013 (MRPO).

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer