Jesteś tutaj

„Odblaskowa Szkoła” w Waksmundzie

ADSC08863.JPG
23 października 2013r.,dzięki gościnności LKS Huragan, na stadionie sportowym w Waksmundzie została zorganizowana dla uczniów Szkoły Podstawowej w Waksmundzie impreza plenerowa w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła”. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Wójt Gminy Nowy Targ.Impreza rozpoczęła się placu szkolnym Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Waksmundzie. Uczniowie wraz z nauczycielami oraz  Dyrektorem Zespołu Anną Szałwia, ubrani w kamizelki odblaskowe, ufundowane przez Gminę Nowy Targ oraz firmę ubezpieczeniową ERGO HESTIA, w asyście Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej przeszli na stadion Huraganu. Tam na uczniów czekało wiele atrakcji. 
Pierwszą z nich był pokaz rowerowy w wykonaniu Mistrza Polski w Trialu Rowerowym Jacka Jarząbka. Następnie uczniowie uczestniczyli w pokazach zorganizowanych przez: Komendę Powiatową Policji w Nowym Targu, Maltańską Służbę Medyczną oddział w Nowym Targu oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Waksmundzie. Mieli możliwość zapoznać się z wyposażeniem samochodów oraz ze sprzętem wykorzystywanym na co dzień w pracy służb mundurowych. Brali udział w zajęciach 
z udzielania pierwszej pomocy. Zapoznali się z zasadami bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.Uczniowi klas IV – VI przedstawili scenki sytuacyjne promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym.Podsumowaniem imprezy było ogłoszenie wyników wcześniej organizowanych na terenie szkoły konkursów: plastycznego „Jestem widoczny na drodze” oraz wiedzy „Bądź bezpieczny na drodze”. Fundatorami nagród wręczonych zwycięzcom byli Gmina Nowy Targ oraz Rada Sołecka wsi Waksmund.
Dla wszystkich uczestników imprezy został zorganizowany poczęstunek przez firmę DINO Usługi Cateringowe Sabina Fryźlewicz oraz Radę Rodziców Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Waksmundzie.
Imprezę uświetnili swoją obecnością Wójt Gminy Nowy Targ Jan Smarduch, Wicewójt Gminy Nowy Targ Marcin Kolasa, Sekretarz Gminy Nowy Targ Beata Szewczyk, Sołtys wsi Waksmund Jan Ligęza, Prezes LKS „Huragan” Waksmund Krzysztof Wajsak oraz redaktor Tygodnika Podhalańskiego.
 
tekst i foto: Dyrekcja Zespołu, Organizatorzy
 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer