Jesteś tutaj

IX Wypominki Tischnerowskie w Łopusznej

W dniach 8-10 listopada w Łopusznej, a na koniec w Krakowie, odbędą się IX Wypominki Tischnerowskie. Tegoroczne będą poświęcone postaci zmarłego w marcu tego roku Krzysztofa Kozłowskiego, dziennikarza, filozofa, senatora, ministra spraw wewnętrznych i szefa Urzędu Ochrony Państwa.
Wypominki rozpoczną się w piątek 8 listopada w ośrodku Natanel w Łopusznej. O godz. 20 zainauguruje je ognisko z udziałem kapeli Łopuśnianie. W sobotę o godz. 11.30 na miejscowym cmentarzu złożone zostaną kwiaty na grobie ks. Józefa Tischnera, a o godz. 12.15 w Dworku Tetmajerowskim odbędzie się spotkanie z autorami książek o Krzysztofie Kozłowskim - Witoldem Beresiem, Krzysztofem Burnetko, Michałem Komarem i Joanną Podsadecką. O godz. 15.30 w Gminny Ośrodku Kultury w Łopusznej przeprowadzona zostanie debata pt. "Ku nowej Polsce. Ale jakiej?" z udziałem ministrów rządu Tadeusza Mazowieckiego. Sobotnie spotkanie zakończy msza o godz. 18 w kościele w Łopusznej z recitalem pieśni Elżbiety Towarnickiej i wieczór wspominkowy w Natanelu pt. "Krzysztofa Kozłowskiego obraz życia", w którym wezmą udział byli współpracownicy senatora.
 
Ostatni dzień Wypominek Tischnerowskich rozpocznie msza św. w kościele w Łopusznej o godz. 11, a zakończy spotkanie przy grobie Krzysztofa Kozłowskiego w Krakowie na Cmentarzu Zwierzynieckim o godz. 19.00.
 
źródło: GOK Łopuszna
 
popraw_IX_Wypominki-ZAPROSZENIE_MAILING-1.jpg
 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer