Jesteś tutaj

Radni i sołtysi w Gronkowie

Radni Gminy Nowy Targ i okoliczni sołtysi przyjęli zaproszenie ze strony kierownictwa zespołu szkół w Gronkowie i Radnego, do wzięcia udziału w meczu piłkarskim na hali sportowej. Imprezę rekreacyjną zaszczycili swą obecnością zarówno Wójt Gminy Jan Smarduch jak też Przewodniczący Rady Gminy Wiesław Parzygnat.
Uczestnicy zawodów mogli nie tylko zapoznać się z wybudowaną salą sportową, największą w gminie nowotarskiej, ale również mieli możliwość obejrzeć niedawno urządzoną w szkole siłownię i salę fitness, z której bezpłatnie cztery raz w tygodniu korzystają mieszkańcy wsi, bowiem koszty instruktorów na siłowni w całości pokrywa samorząd wiejski z budżetu przydzielonego mu przez Radę Gminy. Dla porządku trzeba dodać, że koszty wyposażenia siłowni pokryło „Stowarzyszenie Gronków Dzieciom” z funduszy zebranych wśród mieszkańców. Ostatnie dziesięciolecie upływa w Gronkowie pod znakiem dużych inwestycji sportowych.
Po zrealizowaniu budowy sali gimnastycznej w latach 2008- 2010 kosztem około 4,5 miliona złotych, w tym roku gmina przystąpiła do budowy boiska sportowego w Gronkowie, na które mieszkańcy czekają już prawie pół wieku.
Po ogłoszeniu przetargu wyłoniona została firma budowlana, która zgodnie z podpisaną umową ma go wybudować do końca wakacji 2015 roku za kwotę 1,460 tyś. złotych. Roboty ziemne rozpoczęto początkiem lutego. Boisko sportowe pełno wymiarowe posiadać będzie nowoczesne oświetlenie, szatnie o powierzchni około 150 m ² z parkingiem i ogrodzeniem.
Trzeba tu nadmienić, że młodzież gronkowska, pomimo braku na miejscu obiektu sportowego osiągała wysokie wyniki sportowe. Najzdolniejsi występowali w III i IV lidze piłkarskiej w czasach, kiedy piłka nożna w kraju liczyła się na arenie międzynarodowej i odnosiła sukcesy sportowe i to zarówno reprezentacja kraju, jak i w piłce klubowej. W reprezentacji Polski w hokeju na lodzie grali też bracia Adam i Wiesław Mrowcowie z Gronkowa, którzy jako młodzi chłopcy uczyli się grać w Hokejowej Podhalańskiej Lidze Wiejskiej w latach 1969- 1970, w której występowała drużyna z Gronkowa. W ostatnim dziesięcioleciu bracia Leśniccy- Marcin i Piotr zdobywali tytuły mistrzów Polski z Podhalem Nowy Targ w hokeju na lodzie w różnych kategoriach wiekowych.
 
tekst: Jan Leśnicki
foto: Wiesław Parzygnat
 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer