Jesteś tutaj

Kulturalno-sportowe propozycje na sierpień

Atrakcyjnie pod względem kulturalnym i sportowym zapowiada się sierpień w gminie Nowy Targ. Przedstawiamy cztery propozycje, które na pewno Państwa zainteresują. 
3 sierpień: Turniej Piłkarski o Puchar Wójta Gminy Nowy Targ - Lasek


Najpierw propozycja dla fanów piłki nożnej, której w gminie Nowy Targ nie brakuje, spoglądając na liczbę drużyn występujących w lokalnych rozgrywkach. W najbliższą niedzielę 3 sierpnia na stadionie w Lasku zostanie rozegrany finał turnieju piłkarskiego O Puchar Wójta Gminy Nowy Targ. W rywalizacji bierze udział 12 drużyn. W niedzielę poznamy tą najlepszą w gminie. Finał - godz. 14.

24 sierpień: II Gminne Zawody Jeździeckie im. Ks. Prof. Józefa Tischnera - Rogoźnik

24 sierpnia kolejne wydarzenie sportowe gminnej rangi - stadnina koni "Dworna" w Rogoźniku gościć będzie najlepszych w okolicy jeźdźców konnych na II Gminnych Zawodach Jeździeckich w skokach przez przeszkody. W ubiegłym roku w zmaganiach na parkurze wzięło udział kilkudziesięciu jeźdźców z ośrodków jeździeckich w Rogoźniku, Dębnie i Łopusznej. Przewidziane są 3 konkursy o różnym stopniu trudności w których do wygrania będa puchary ufundowane przez wójta gminy, starostę nowotarskiego i

W programie duże atrakcje:

Godzina rozpoczęcia - 10.30 - Msza św., godz. 13.30 - Zawody jeździeckie.

    * Dożynki Wiejskie - Msza św. Dożynkowa;
    * Konkursy w skokach przez przeszkody;
    * Pokaz grupy kaskaderskiej "Przedświt" - pokaz jazdy konnej z elementami kaskaderki;
    * Występ zespołu góralskiego dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rogoźniku;
    * Występ grupy muzyków ze Słowacji;
    * Konkurs - loteria - DO WYGRANIA KOŃ!
    * Ognisko i zabawa do białego rana przy muzyce zespołu "Czadersi"
    * Niespodzianki i inne atrakcje.

14 sierpień: XVI Konkurs Poezji Religijnej im. Ks. Prof. Józefa Tischnera - Ludźmierz

14 sierpnia w Sanktuarium Matki Boskiej w Ludźmierzu odbędzie się uroczystość rozstrzygnięcia dorocznego konkursu poezji religijnej. Co roku biorą w nim udział autorzy piszący gwarą i językiem literackim - w odrębnych kategoriach. Celem konkursu jest ożywienie kultury religijnej i regionalnej. Atrakcją konkursu jest fakt, że wyniki ogłaszane są późną nocą, tuż przed Pasterką Maryjną, o godz. 23. Po każdym konkursie ukazuje się wybór wierszy z najnowszymi utworami.

Sierpień: "Spotkanie z aniołami" Jerzego Koleckiego w Łopusznej

Z kolei w Gminnym Ośrodku Kultury w Łopusznej do końca lipca czynna jest wystawa malarska Jerzego Koleckiego pt. "Spotkanie z aniołami".


Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer