Jesteś tutaj

Wakacyjne remonty w szkołach

Mimo iż w wakacje w pełni, w szkołach gminy Nowy Targ duży ruch. Na zlecenie Urzędu Gminy w większości placówek firmy budowlane prowadzą remonty.Generalny remont przechodzi Szkoła Podstawowa w Dębnie. Za około milion złotych powstaje tu nowa sala lekcyjna z wydzielonym korytarzem, trwa przebudowa węzłów sanitarnych, wymiana stolarki okiennej, instalacji elektrycznej i infrastruktury zewnętrznej - prowadzona jest modernizacja ogrodzenia, parkingów, placów. Termin ukończenia prac to połowa października.

Z kolei w szkole w Łopusznej rozpoczęła się właśnie budowa nowej sali gimnastycznej o wymiarach 18x30 m. z trybunami na ponad 100 miejsc (na zdjęciu). Wykonawca rozpoczął już prace, których zakończenie planowane jest na 2010 rok. W szkole wymieniany jest też dach i stara stolarka okienna. Inwestycja obejmuje także boisko, ogrodzenie, ogródek jordanowski i całe zaplecze. Jej wartość to 6,5 mln zł.

Prace remontowe trwają już w szkole w Knurowie. Powstaje tu salka gimnastyczno-korekcyjna, będąca obecnie w stanie surowym. Gotowa ma być na jesień. Wartość prac to 250 tys. zł.

W szkole w Morawczynie prowadzona jest termomodernizacja obiektu. Szkoła jest docieplana, częściowo wymieniana jest stolarka okienna, drobne prace remontowe odbywają się też wewnątrz szkoły. Wszystko ma być gotowe jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Tu wartość prac wynosi 200 tys zł.

Remont przechodzi także gimnazjum w Krempachach. Za 70 tys. zł remontowane jest m.in. główne wejście do szkoły i podjazd dla niepełnosprawnych. Roboty zakończą się w październiku.

W szkole w Szlembarku trwa adaptacja mieszkania na salę lekcyjną. Ponadto docieplany jest budynek szkoły, remontowany jest mur oporowy i ogrodzenie. Wartość prac to 200 tys. zł. Ich zakończenie planowane jest na wrzesień.

Wymiana kotłowni węglowej na olejową to główna inwestycja w szkole w Nowej Białej. Koszt inwestycji, w skład której wchodzi jeszcze remont schodów wejściowych do budynku, wynosi 200 tys. zł, a termin jej zakończenia to wrzesień.

Udrożnienie wentylacji, malowanie, wymiana drzwi i częściowo stolarki okiennej - to z kolei prace, które prowadzone są w szkole w Dursztynie. Remont trwa i zakończyć się ma pod koniec września. Inwestycja kosztuje 60 tys. zł.

Niewielkie remonty trwają również w pozostałych szkołach. W Harklowej trwa malowanie i wymiana drzwi (wartość inwestycji to 45 tys. zł), w Gronkowie odbywa się remont wejścia głównego do szkoły (6 tys. zł), a w Rogoźniku malowane są sale lekcyjne (30 tys. zł).

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer