Jesteś tutaj

Dunajec Ostrowsko z Pucharem Wójta Gminy Nowy Targ!

Zespół Dunajec Ostrowsko wywalczył w niedzielę Puchar Wójta Gminy Nowy Targ w Piłce Nożnej. Zespół po dwóch bramkach Pawła Janasika pokonał w finale rozegranym na stadionie w Lasku Bór Dębno 2-1.Do finału tegorocznych rozgrywek o Puchar Wójta awansowały cztery zespoły: Bór Dębno, Obidowa, Wiatr Ludźmierz i Dunajec Ostrowsko - zwycięzcy ubiegłotygodniowych eliminacji. W wyniku losowania, w półfinale zmierzyły się ze sobą - Obidowa z Borem i Wiatr z Dunajcem.

Obidowa - Bór Debno 2:2 (karne: 2-4)
Bramki dla Obidowej: Michał Chorążak (2); dla Boru: Łukasz Młynarczyk, Sebastian Gąsiorek.


Swoje pierwsze spotkanie Obidowa przegrała na własne życzenie. Jeszcze na początku drugiej połowy obidowianie prowadzili 2-0. Gdy wydawało się, że zespół prowadzenie utrzyma do końca, stracona po błędzie bramkarza bramka dodała skrzydeł piłkarzom Boru, którzy szybko wyrównali i utrzymali remis do końca. W karnych zawodnicy z Dębna okazali się bezbłędni i to oni awansowali do finału.

Wiatr Ludźmierz - Dunajec Ostrowsko 0-1
Bramka: Łukasz Magulski


Mecz drugiej pary był bardzo wyrównany i mniej emocjonujący niż wcześniejszy. Obie drużyny miały sytuacje podbramkowe, ale to zawodnicy Dunajca strzelili bramkę, a potem, mądrze się broniąc, utrzymali korzystny wynik do końca spotkania.

Mecz o III miejsce:
Obidowa - Wiatr Ludźmierz 2-2 (4-5 w karnych)
Bramki dla Obidowej: Michał Chorążak i Roman Szeliga; dla Wiatru: Paweł Węglarczyk (2)


Mecz o III miejsce Obidowa rozpoczęła niemal identycznie jak spotkanie z Borem. I równie identycznie go zakończyła. Od początku spotkania na boisku dominowali lepiej wyszkoleni technicznie piłkarze z Ludźmierza, ale to Obidowa strzeliła bramkę. Kilka minut później po faulu bramkarza sędzia podyktował karnego dla zespołu Obidowej i było 2-0. Wydawało się, że tym razem Obidowa zagra mądrzej w obronie i utrzyma korzystny wynik do końca. Niestety, dla tej drużyny, powtórzyła się sytuacja z ich pierwszego spotkania - zła gra w obronie sprawiła, że Wiatr, walczący do samego końca, strzelił w końcówce meczu dwie bramki, w tym drugą w ostatnich sekundach, doprowadzając do remisu, a w efekcie do karnych. Tu okazali się lepsi ludźmierzanie i wygrali 5-4, i tym samym zajmując III miejsce w turnieju.

Finał:
Bór Dębno - Dunajec Ostrowsko 1-2
Bramki dla Boru: Łukasz Młynarczyk; dla Dunajca: Paweł Janasik (2)


W finałowym spotkaniu od początku przeważali piłkarze Dunajca i to oni stwarzali więcej sytuacji strzelecki, na początku w większości niewykorzystanych. Piłkarze Boru kontratakowali, ale nieskutecznie, marnując dobre sytuacje. Dunajec konsekwentnie parł do przodu i przyniosło to efekty w postaci pierwszej, a kilka minut później drugiej bramki (pierwsza połowa była bezbramkowa). Zawodnikom z Dębna udało się co prawda strzelić bramkę, ale zbyt późno, na sekundy przed końcem spotkania i mieli zbyt mało czasu na podjęcie walki o remis. Piłkarze Dunajca wygrali zasłużenie, od początku turnieju prezentując futbol ofensywny, waleczny i konsekwentny.

Po ostatnim spotkaniu odbyła się uroczystość wręczenia nagród. Puchary wręczał zwycięzcom wójt gminy Nowy Targ Jan Smarduch, w towarzystwie księdza proboszcza. Uczestnicy finałowego turnieju otrzymali promesy na sprzęt sportowy o wartości 2500 złotych (mistrz), 2000 zł (wicemistrz), 1800 zł (III miejsce), 1300 zł (IV miejsce).

Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Michała Ludzię (Dunajec Ostrowsko), a Królem Strzelców został Michał Chorążak (Obidowa).

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer