Jesteś tutaj

Stypendia sportowe i nagrody dla naszych najlepszych sportowców

27 maja w Szkole Podstawowej w Obidowej Wójt Jan Smarduch po raz trzeci przekazał  stypendia  i nagrody sportowe  dla wybitnie uzdolnionych sportowców z terenu Gminy Nowy Targ lub reprezentujących kluby sportowe z terenu Naszej Gminy. Stypendia sportowe w wysokości od 300 do 400 zł miesięcznie otrzymało 6 osób. Przyznano też jedną nagrodę w wyskości 500 zł.
 
Całoroczne stypendia sportowe na rok 2014 otrzymali:
 
1. Jan Antolec 
Zawodnik LKS Poroniec Poronin, mieszkaniec Obidowej. Olimpijczyk i członek kadry narodowej. Mistrz Polski w biegach narciarskich indywidulanie i drużynowo. Zajął 5 miejsce drużynowo oraz 12 indywidualnie na Uniwersjadzie w Val di Fiemme.
 
2. Wojciech Suchwałko 
Zawodnik Klubu Sportowego Obidowiec Obidowa. Mieszkaniec Mizernej. Jeden z najlepszych zawodników w swojej kategorii wiekowej w Polsce. Członek kadry PZN. Zajął drugie miejsce w rankingu Pucharu Polski. Zdobywca srebrnego medalu  w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach zimowych w biegu łączonym na 20km. Zdobywca srebrnego medalu w sztafecie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.
 
3. Patrycja Paluch 
Zamieszkała w Rogoźniku. Członek kadry narodowej juniorów. IV miejsce XII Halowym Pucharze Polski w Ujeżdżaniu w Józefinie. 3 miejsce w krakowskich Eliminacjach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
 
4. Dawid Suchecki 
Zawodnik TS „Wisła” Kraków, mieszkaniec Ludźmierza. I miejsce w VI międzynarodowym Turnieju Bokserskim w Świdnicy, II w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w boksie mężczyzn.
 
5. Krzysztof Łabuda 
Zawodnik Cieszyńskiego Klubu Motocyklowego zamieszkały w Lasku. Mistrz Polski w kategorii junior zawodach motocyklowych w Enduro.. Wielokrotnie stawał na podium poszczególnym rund Mistrzostw Polski
 
6. Jacek Jarząbek 
Zawodnik Klubu Sportowego Aquila Wadowice, mieszkaniec Łopusznej. Jeden z najlepszych w Polsce zawodników w trialu rowerowym. Mistrz Polski w 2013 roku.  Pierwszy w drużynowych Mistrzostwach Polski w Olkuszu.
 
Jednorazowe nagrody sportowe:
 
1. Kacper Antolec   
Zawodnik LKS Poroniec Poronin, mieszkaniec Obidowej. Jeden z najlepszych zawodników w Polsce w kategorii junior młodszy. Zdobywca 1 miejsca w Biegu na Igrzyska rozgrywanego w Szklarskiej Porębie. Wielokrotnie w pierwszej 10 w zawodach ogólnopolskich w swojej kategorii wiekowej.
 
 
W uroczystości uczestniczyli również: Sołtys Wsi Obidowa Pani Zofia Faron, Dyrektor Szkoły w Obidowej Pani Krystyna Plewa, rodzice oraz młodzież.Wręczenie stypendiów i nagród było możliwe dzięki przyjętej przez  Radę Gminy Nowy Targ w dniu 20 marca 2012 r. uchwale  w sprawie ustanowienia stypendiów sportowych oraz  nagród i wyróżnień Gminy Nowy Targ dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe.
 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer