Jesteś tutaj

Apel do mieszkańców Nowej Białej i Krempach!

Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu apeluje do mieszkańców miejscowości Nowa Biała i Krempachy oraz osób przebywających w obrębie miejsca rozbiórki mostu o ostrożność. 28 sierpnia rozpocznie się bowiem akcja demotażu obiektu z użyciem materiałów wybuchowych. 

Rozpoczęła się rozbiórka zawalonego na skutek powodzi mostu na rzece Białka w Nowej Białej. 

Wykonawcą rozbiórki jest jednostka wojskowa z Brzegu. Jak informuje Robert Waniczek, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu, prace rozbiórkowe będą polegały w pierwszej kolejności na zabezpieczeniu frontu robót poprzez odpowiednie oznakowanie. - Od dnia 28 sierpnia rozpoczną się próbne wybuchy przygotowujące do wybuchów zasadniczych mających na celu zmianę struktury elementów konstrukcji na kawałki umożliwiające ich wywóz. Dowódcą operacji jest mjr Dariusz Tulin, natomiast kierownikiem robót rozbiórkowych z ramienia Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu inż. Krzysztof Szlaga - informuje dyr. Waniczek.

Do mieszkańców miejscowości Nowa Biała i Krempachy oraz osób przebywających w obrębie miejsca rozbiórki skierowane zostały informacje i prośby o zachowanie szczególnej ostrożności i podporządkowanie się komunikatom oraz oznakowaniu na terenie rozbiórki.

- Apeluję szczególnie do rodziców aby zwrócić baczniejszą uwagę na dzieci, które zaspokajając ciekawość będą zagrożone największym niebezpieczeństwem - dodaje dyrektor. - Każdorazowo przed fazą wybuchu mieszkańcy będą ostrzegani oraz informowani jak mają się zachować.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer