Jesteś tutaj

Zawody konne i wiejskie dożynki w Rogoźniku

38 zawodników wystartowało w II Gminnych Zawodach Jeździeckich im. ks. prof. Józefa Tischnera, które odbyły się w stadninie koni „Dworna” w Rogoźniku. Imprezie towarzyszyły także wiejskie dożynki.


I to dożynki wiejskie rozpoczęły niedzielne wydarzenia w Rogoźniku. Przed południem, w kościele parafialnym, odbyła się msza dożynkowa. Podczas nabożeństwa mieszkańcy wsi złożyli na ołtarzu wieniec dożynkowy w podziękowaniu Bogu za plony. Wieniec przygotowali mieszkańcy domów od numerów 1 do 60.Po nabożeństwie mieszkańcy przeszli do stadniny koni „Dworna”, w której odbywały się II Gminne Zawody Jeździeckie im. ks. prof. Józefa Tischnera. Wystartowało w nich 38 zawodników z Podhala, powiatu myślenickiego, suskiego oraz ze Słowacji. Rywalizacja była zacięta, a mokry plac z przeszkodami, na którym startowali zawodnicy, bezlitośnie weryfikował ich umiejętności. Jeźdźcy startowali w trzech konkursach różniących się między sobą skalą trudności. Początkujący pokonywali tor z parkanami ustawionymi na wysokości 50 cm, kolejne na 70 i 100. Puchary w poszczególnych konkursach fundowali: Wójt Gminy Nowy Targ, Burmistrz Nowego Targu i Starosta Nowotarski. Zawodom towarzyszył festyn na terenie stadniny. Przed publicznością wystąpił zespół góralski dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rogoźniku, grupa muzyków ze Słowacji, „Śwarni” z Nowego Targu i zespół góralski ze Starego Bystrego. Nie lada atrakcją była loteria fantowa, w której główną nagrodą był koń. Wylosował go pan Michał Dziurdzik z Klikuszowej. Po zakończeniu zawodów odbył się pokaz grupy kaskaderskiej „Przedświt”- pokaz jazdy , m.in. skoki przez stół, przez płonące koło czy jazda konna w ogniu.A oto wyniki zawodów:

Konkurs mini LL-50: 1. Monika Garalowska koń Jarwis (Bukowina Tatrzańska) 2. Przemysław Olearczyk koń Kata (Rogoźnik) 3. Katarzyna Siennicka koń Galux (Wróblówka)

Konkurs LL-70: 1. Barbara Zięba koń Łania (Pcim) 2. Aleksandra Buksa koń Shiva (Toporzysko) 3. Agnieszka Bobak koń Rambo (Poronin)

Konkurs LL-100: 1. Martyna Gajdek koń Lanero (niezrzeszona) 2. Barbara Zięba koń Łania (Pcim) 3. Katarzyna Miętus koń Galux (Wróblówka)

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer