Jesteś tutaj

Już po raz czwarty Wójt Gminy Nowy Targ otrzymał tytuł „Samorządowego Lidera Edukacji”

12 października w Warszawie w Sali Białej pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie odbyła się Uroczysta Gala Finałowa VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacyjnego "Samorządowy Lider Edukacji".

Już po raz szósty Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego wyróżniła samorządy gminne, powiatowe i wojewódzkie z całej Polski, które inwestują w rozwój oświaty, wspierają środowiska edukacyjne oraz wyróżniają się aktywnością na rzecz dzieci i ich wszechstronnego rozwoju. 

"Samorządowy Lider Edukacji" to ogólnopolski konkurs dla jednostek samorządu terytorialnego, który odbywa się cyklicznie od 2011 roku. Konkurs ma charakter certyfikacji środowiskowej, której dokonują przedstawiciele świata nauki - profesorowie reprezentujący wybrane polskie uczelnie (m.in. Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Śląski i Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach), specjalizujący się w zagadnieniach zarządzania oświatą, jakości kształcenia, polityki samorządowej i marketingu edukacyjnego. Misją Programu "Samorządowy Lider Edukacji" jest nagradzanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego podejmujących wartościowe inicjatywy w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty.

Już po raz czwarty Wójt Gminy Nowy Targ otrzymał tytuł „Samorządowego Lidera Edukacji”.

Gmina otrzymała także Srebrny Certyfikat Samorządowego Lidera Edukacji oraz wyróżnienie nadzwyczajne „Lider Jakości Kształcenia”.  Wyróżnienie nadzwyczajne „Lider Jakości Kształcenia” zostało nadane w tym roku po raz pierwszy w historii Programu „Samorządowy Lider Edukacji”.

Komisja certyfikująca z uznaniem odnosi się do inicjatyw oświatowych Gminy, pozytywnie ocenia wdrożony w Nowym Targu model polityki edukacyjnej oraz inne działania władz samorządowych ukierunkowane na progres społeczeństwa  uczącego się, wspierania wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży oraz budowanie klimatu przyjaznego edukacji i środowiskom, które są z nią związane.

Opracowała J. Batkiewicz

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer