Jesteś tutaj

Otwarte Rodzinne Mistrzostwa w narciarstwie biegowym GORCE CROSS COUNTRY

W dniu 5 lutego 2017 r. przy wyciągu Długa Polana w Nowym Targu rozegrane zostały Otwarte Rodzinne Mistrzostwa w narciarstwie biegowym GORCE CROSS COUNTRY. Zawody zostały zorganizowane w ramach zadania „Chodźcie na Turbacz”, które realizowane jest w ramach I Edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Budżet obywatelski Województwa Małopolskiego  pozwala Małopolanom kształtować ich najbliższe otoczenie, umożliwia określenie potrzeb, daje możliwość wskazania co jest dla nich szczególnie ważne. Dzięki niemu  mieszkańcy określają priorytety dla rozwoju powiatów, subregionów oraz całej Małopolski. Zadanie, na które została z województwa małopolskiego  pozyskana kwota 262 000,00 zł, polegało na jednolitym numerycznym oznakowaniu nowych szlaków rowerowo-biegowych w Gorcach (około 70 km), w tym zamontowaniu tablic informacyjnych, zakupie pomiaru czasu, wdrożeniu aplikacji mobilnej, stworzeniu strony internetowej itd. Dodatkowymi elementami przedsięwzięcia są działania promocyjne polegające na zamontowaniu 2 kamer online na Turbaczu oraz na Długiej Polanie, wydaniu mapy papierowej oraz promocji w mediach lokalnych i elektronicznych.

Podczas zawodów dzieci oraz młodzież rywalizowali w następujących kategoriach:

- do lat 6 – tor przeszkód

- 7–9 lat – tor przeszkód

- 10-12 lat – na dystansie 1,5 km

- 13-15 – na dystansie 3 km

W zawodach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Nowy Targ oraz Miasta Nowy Targ. Współzawodnictwo przebiegało w duchu fair-play oraz było doskonałą zabawą zarówno dla uczestników jaki ich rodziców i opiekunów. Nie tylko zwycięzcy w poszczególnych kategoriach, ale wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. W dekoracji zawodników uczestniczył przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego radny wojewódzki Pan Stanisław Barnaś.

Bieg główny OPEN na dystansie ok. 7 kilometrów przyciągnął kilkudziesięciu zawodniczek i zawodników. Wśród rywalizujących na trasie znaleźli się między innymi wicewójt Gminy Nowy Targ Marcin Kolasa oraz wiceburmistrz Miasta Nowego Targu Waldemar Wojtaszek. Trasa biegu była wymagająca ponieważ na samym początku trzeba było zmierzyć się ze sporym podbiegiem, a na końcu na uczestników czekał karkołomny zjazd. Najlepszą wśród pań okazała się zawodniczka z Nowego Targu Jagienka Czubernat, natomiast rywalizację panów wygrał Łukasz Bachleda z Lasku.

Licznie zgromadzona publiczność oprócz sportowej rywalizacji podziwiała występ góralskiego kabaretu Truteń, który swoim występem rozgrzewał atmosferę. Kabaret od ćwierćwiecza gra w niezmienionym składzie i tym bliżej jest sercom górali gdyż większa część skeczów jest w gwarze góralskiej. Przybyli goście oraz uczestnicy zawodów nagrodzili występujących gromkimi brawami. Imprezie towarzyszyły również zmagania w rodzinnym narciarstwie zjazdowym o Puchar Długiej Polany. Dodatkowymi atrakcjami dla dzieci były zabawy z animatorami oraz w ramach ogólnopolskiej kampanii dla dzieci i młodzieży „Bezpieczny stok”.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer