Jesteś tutaj

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szlembarku ratują dzieci w Afryce!

Szkoła Podstawowa w Szlembarku brała udział w ogólnopolskiej akcji WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA organizowanej przez UNICEF. Uczniowie z naszej placówki przygotowywali specjalne, charytatywne laleczki będące symbolem pomocy, jakiej chcą udzielić swoim rówieśnikom z Angoli, gdzie dzieci umierają z powodu chorób, którym potrafimy zapobiegać. Koordynatorem akcji w naszej szkole była pani Jadwiga Kobylarczyk.

Każda uszyta szmaciana laleczka miała swoje imię, kraj z którego pochodzi, jakieś hobby. Wszystkie te cechy zostały im nadane przez dzieci, które przystępując do pracy same zdecydowały, jakiego kraju reprezentantem jest ich laleczka. To od twórców zależało jaki laleczka będzie mieć kolor skóry, jak będzie ubrana i jakie imię będzie nosić. Tymi informacjami dzieci uzupełniały „akt urodzenia”. Projektując swojego szmacianego przyjaciela dzieci oraz osoby im pomagające mogły dać upust swojej wyobraźni i kreatywności i wcielić się w rolę artystów oraz kreatorów mody.

2 marca 2017 r. w naszej szkole odbył się dzień „Wszystkich Kolorów Świata”. W tym dniu podsumowaliśmy projekt edukacyjny, który trwał od listopada 2016r. do lutego 2017r. Uczniowie pod kierunkiem swoich pań przygotowali flagi państw kontynentu afrykańskiego, które stanowiły dekorację sali. Dzieci, rodzice oraz nauczyciele obejrzeli film i prezentację multimedialną, która pokazywała z jakimi trudnościami borykają się mieszkańcy Angoli. Wszyscy uczestnicy spotkania mogli również posmakować niektórych potraw afrykańskich, przygotowanych przez rodziców – za co serdecznie wszystkim dziękujemy.Nie zabrakło również afrykańskich rytmów w wykonaniu dziewczynek z klasy drugiej i trzeciej.

Na zakończenie odbył się kiermasz własnoręcznie wykonanych laleczek. Dzięki tej międzypokoleniowej współpracy powstały małe, szmaciane dzieła sztuki. Uzyskane w tak szlachetny sposób pieniądze trafiły do organizacji UNICEF, która przekaże je na ratowanie życia dzieci w Angoli, gdzie każdego dnia zagrażają im  takie choroby jak cholera, odra, polio, gruźlica czy żółta febra. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer