Jesteś tutaj

Kolejna edycja “Jeżdżę z głową” za nami!

  

03.03.2017r. zakończyła się kolejna edycja projektu nauki jazdy na nartach pn. „Jeżdżę z głową”, realizowanego przez Gminę Nowy Targu i współfinansowanego przez Województwo Małopolskie.

Adresatami projektu byli uczniowie szkół podstawowych z terenu całej Gminy, nie umiejący jeździć na nartach. Uczniowie z zapałem uczyli się podstaw poprawnej techniki jazdy na nartach oraz bezpiecznego poruszania się na stoku narciarskim pod fachowym okiem instruktorów, na Stacji Narciarskiej „Zadział” w Nowym Targu. Zajęcia prowadzone były 5 razy w tygodniu (od poniedziałku do piątku) i uczestniczyło w nich 132 podzielonych na grupy 12 osobowe .Jednorazowo lekcje nauki jazdy na nartach trwały 4 godziny lekcyjne, a każda grupa miała 5 wyjazdów na stok . W ramach projektu zapewniony był transport, opieka instruktora, karnet, koszty związane z wypożyczeniem sprzętu oraz ubezpieczenie.

Celem projektu było zagospodarowanie czasu wolnego dzieci, w tym szczególnie zdobycie umiejętności jazdy na nartach, zachęcenie młodzieży do aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz upowszechnianie kultury fizycznej.

Całkowity koszt finansowy realizacji projektu wyniósł 50 160,00 zł, w tym współudział finansowy Województwa Małopolskiego w wysokości 19 600,00 zł. Wkład własny Gminy Nowy Targ wyniósł 30 560,00zł. Program od lat cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci i rodziców.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer