Jesteś tutaj

Dzień Bezpiecznego Internetu w ZSPiG w Waksmundzie

9 marca 2017 r. w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Waksmundzie zorganizowano Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Jest to święto mające na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Obchodzimy je w Polsce od 2005 roku.

W tym dniu uczniowie mieli okazję do zaprezentowania swoich dokonań w tej dziedzinie. Najmłodsi (uczniowie klas 1 – 3 szkoły podstawowej) eksponowali, przygotowane wcześniej prace konkursowe - plakaty i gazetki poświęcone tematyce bezpiecznego korzystania z Internetu. Starsi (uczniowie z klas 4 - 6) zaprezentowali scenki teatralne, obrazujące najczęstsze zagrożenia, wynikające z nieodpowiedzialnego korzystania z komputera. Dodatkowo piątoklasiści brawurowo wykonali rapowy utwór „Mój komputer”. Gimnazjaliści z kolei wykonali prezentacje multimedialne i projekty stron internetowych „Bezpieczny komputer”. Najlepsze z nich zostały pokazane publicznie i opublikowane za pośrednictwem szkolnej strony www.

Na zakończenie obchodów uczestnicy obejrzeli krótki filmik, który miał za zadanie ostrzec wszystkich przed niebezpieczeństwem nierozważnego umieszczania zdjęć na portalach społecznościowych.  

Dziękujemy wszytkom twórcom i gratulujemy wspaniałej inicjatywy twórczej.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer