Jesteś tutaj

Spotkanie autorskie z Moniką Luberdą w ZSPiG w Waksmundzie

W dniu 14 marca 2017r.  w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Waksmundzie na zaproszenie bibliotekarza: p. Ewy Byrnas, nauczycieli języka polskiego: p. Renaty Sojda i p. Elżbiety Klocek oraz Dyrekcji odbyło się spotkanie z pisarką – panią Moniką Luberdą. Gościa przywitała pani dyrektor Anna Szałwia oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego gimnazjum – Basia Ligęza, która pełniła rolę konferansjera.
Następnie pisarka odpowiedziała na pytania młodzieży, opowiedziała o swojej pracy i twórczości oraz książce „Najpiękniejsze bajki o gotowaniu w wesołym wydaniu”, której fragmenty odczytała. Zebrani usłyszeli wiele ciekawostek i podań podhalańskich, jak np. legenda o tym, jak powstały grzyby. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali gościa.
Na zakończenie uczniowie złożyli podziękowania za wizytę i wręczyli własnoręcznie przygotowane prezenty, wykonane przez Klaudię Gach i Joannę Pęksę
.Dzieci otrzymały również autografy z dedykacjami. Poznanie pani Moniki i spotkanie z nią było niezwykłym przeżyciem oraz fantastyczną lekcją języka polskiego.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer