Jesteś tutaj

„Archipelag skarbów” w Ostrowsku i Gronkowie

„Archipelag skarbów” z którym mieli możliwość zapoznać się uczniowie, rodzice i nauczyciele Gimnazjum w Ostrowsku i Gronkowie to projekt realizowany przez Pracownię profilaktyki „Sapientia” z Zielonek, koordynowany przez pełnomocnika Wójta ds. Uzależnień w Gminie Nowy Targ.

Spotkania z uczniami, trwające przez dwa dni, miały na celu w ciekawy sposób pokazać świat pozytywnych wartości, stojący otworem przed każdym młodym człowiekiem. Przytoczone liczby będące wynikiem wielu badań ankietowych obalały lansowane przez media mity na temat niedojrzałych wyborów i decyzji młodzieży. Prawdziwe skarby odkryte podczas podróży do pięciu wysp utwierdzić miały w przekonaniu, że każda dziewczyna jest gwiazdą zasługującą na szacunek, a rozum służy do opanowania „tygrysów” próbujących zawładnąć człowiekiem.

Projekt spotkał się z wielką aprobatą ze strony uczniów. Gromkimi brawami docenili profesjonalizm prowadzących spotkania. Tego typu przedsięwzięcia są wielkim wsparciem dla szkoły i rodziców w procesie wychowawczym i profilaktycznym.

Czekamy na następne, równie świetnie opracowane projekty.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer