Jesteś tutaj

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem

W dniu 30 marca 2017r. z inicjatywy p. Marii Bednarczyk z Gminnej Biblioteki Publicznej w Waksmundzie odbyło się spotkanie autorskie z panem Krzysztofem Petkiem. W spotkaniu zorganizowanym  w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Ostrowsku uczestniczyli uczniowie klas IV-VI SP i I-III G.

Krzysztof Petek – to dziennikarz, reportażysta, organizator wypraw i szkół przetrwania, autor powieści sensacyjno-przygodowych dla młodzieży. Uczestnicząc w szkoleniach organizowanych przez oddziały antyterrorystyczne, przeszedł szkolenia survivalu, walki wręcz, psychologii sytuacji krytycznych.

Zaproszony Gość po zabawnym przywitaniu bardzo szybko nawiązał bezpośredni kontakt z uczniami. Bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy, różnorodnych zainteresowaniach, nawiązał do kultury, bezpieczeństwa oraz religii. Pan Krzysztof Petek w fascynujący sposób opowiadał o swoich o licznych podróżach do Brazylii, Rumunii, Syberii. Mówił o ludziach, których spotkał, o ich odmiennym stylu życia i problemach. Swoją opowieść uzupełniał niezwykłymi zdjęciami z wypraw i obozów. W trakcie spotkania p. Petek zaprezentował książkę "Zaklęcie dla Golema. Praga", która adresowana do młodszej młodzieży jest powieścią przygodową, ale jednocześnie nietypowym przewodnikiem po stolicy Czech. 

Wszystkich  słuchaczy bardzo zainteresowała znajomość sztuki walki wing tsun, którą Gość wszystkim zaprezentował. Pisarz uzmysławiał wszystkim zgromadzonym, że najważniejszym narzędziem samoobrony jest własne ciało, ręce i nogi, a nie broń palna, czy nóż. Pokazał, biorąc na ochotnika jednego z uczniów, kilka podstawowych i nie zagrażających życiu chwytów obronnych. Zaprezentował, jak prawidłowo zachować się w przypadku napaści. Na koniec można było kupić książki napisane przez Pana Krzysztofa wraz z jego autografem.

Spotkanie z Krzysztofem Petkiem często wywoływało na twarzach uczestników uśmiech, czasami wybuchały salwy śmiechu, innym razem okrzyki podziwu.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer