Jesteś tutaj

Wiosenne spotkania z literaturą

W dniu 30 marca 2017 r Gminna Biblioteka Publiczna w Waksmundzie gościła Krzysztofa Petka, autora książek sensacyjno -przygodowych dla młodzieży, dziennikarza, reportażystę, organizatora wypraw i szkół przetrwania, organizatora obozów survivalowych.

Spotkania dla gimnazjalistów odbyły się w Ludźmierzu, Łopusznej i Ostrowsku. Na początku każdego spotkania Krzysztof Petek opowiadał o swoich książkach, których akcja toczy się w autentycznych miejscach i których treść nawiązuje niejednokrotnie do prawdziwych wydarzeń. Młodzież oglądając prezentację i słuchając opowiadań o Kamczatce, Syberii, Ameryce Południowej, o spotkaniach z indiańskimi plemionami, o różnych kulturach i wyjątkowych miejscach, mogła przenieść się w miejsca i sytuacje rodem z powieści czy filmu przygodowego. Autor zachęcał młodzież do sięgania po dobrą literaturę, do rozwijania własnych zainteresowań i pasji, do aktywności i dążenia do spełnienia marzeń.

Ogromna wiedza i doświadczenie  autora, duże poczucie humoru i wyjątkowe podejście do młodych czytelników spowodowały, że spotkania były bardzo interesujące.

Dziękujemy Dyrektorom szkół i Nauczycielom za umożliwienie przeprowadzenia spotkań, a młodzież zachęcamy do sięgania po książki Krzysztofa Petka, które można znaleźć na półkach w naszych bibliotekach.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer