Jesteś tutaj

"Niech każdy się dowie, że w naszej szkole dbamy o zdrowie” - podsumowanie programów profilaktycznych SP Ludźmierz

Początek wiosny to dobry czas na podjęcie działań prozdrowotnych. W Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Ludźmierzu podczas wiosennego apelu po hasłem "Niech każdy się dowie, że w naszej szkole dbamy o zdrowie”, przygotowanego przez wychowawców klas po kierunkiem pań: Danuty Kostorz, Magdaleny Rajskiej i Katarzyny Łapczyńskiej, podsumowano programy profilaktyczne. Uczniowie, którzy w tym roku szkolnym brali udział w działaniach profilaktycznych zaprezentowali całej społeczności naszej szkoły efekty swojej pracy. Dzieci z oddziałów przedszkolnych zaśpiewały piosenkę „Zielony Dinek”, zachęcając do rodzinnych wycieczek i spacerów. Uczniowie kl. 4b przedstawili prezentację o szkodliwości palenia, pokazując, co grozi palaczom i jakie skutki dla zdrowia niesie przebywanie z osobami palącymi papierosy. W piosence "Rap  o papierosie"  uczniowie  kl.6 przekonywali kolegów, że palenie jest nie tylko niezdrowe, ale też niemodne. Szóstoklasiści przeprowadzili także sąd nad papierosem. Do refleksji wzbudziła krótka scenka pt. „Mamo, tato nie pal przy mnie, proszę” w wykonaniu trzecioklasistów. Uczniowie w swych programach artystycznych przestrzegli kolegów przed skutkami palenia i zachęcili rówieśników do aktywnego, zdrowego trybu życia.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer