Jesteś tutaj

Karta Rowerowa SP Lasek

Dnia 20 czerwca 2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Lasku pełni wiary we własne siły i wiadomości zdobyte na lekcjach techniki przystąpili do egzaminu sprawdzającego wiadomości i umiejętności niezbędne do uzyskania wymarzonej karty rowerowej. Dla wielu był to pierwszy tak poważny egzamin w ich życiu.
Uczniowie już od września na lekcjach techniki zdobywali odpowiednią wiedzę o przepisach ruchu drogowego oraz doskonalili jazdę rowerem. Egzamin na kartę rowerową przeprowadził egzaminator Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Pan Stanisław Żółtek, który zarazem jest Radnym Powiatu Nowotarskiego. Przed przystąpieniem do egzaminu Pan Żóltek przeprowadził pogadankę na temat bezpiecznego korzystania z dróg przez kierujących jednośladami, czuwał nad prawidłowym przebiegiem egzaminu oraz oceniał umiejętności praktyczne uczniów. Okazało się, że dzieciaki są doskonale przygotowane, bo wszyscy pozytywnie zaliczyli egzamin i teraz z niecierpliwością oczekują na wydanie karty rowerowej.

Dziękujemy Panu Stanisławowi Żółtkowi za przeprowadzony egzamin oraz rower, który ufundował dla jednego z uczniów naszej szkoły.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer