Jesteś tutaj

Stypendia Wójta Gminy Nowy Targ

W dniu 22 czerwca w Szkole Podstawowej w Pyzówce odbyło się gminne zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami przygotowali krótki program artystyczny, który odbył się w nowo wybudowanej hali sportowej. Podczas uroczystości Pan Wójt Jan Smarduch wręczył stypendium Wójta Gminy na wspieranie edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży ze szkół prowadzonych przez Gminę Nowy Targ.

Stypendia Wójta Gminy jak co roku trafiły do uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz zdobyli tytuł  finalisty lub laureata konkursów przedmiotowych organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz innych wojewódzkich lub ogólnopolskich konkursach; ponadto wyróżnili się zajęciem pierwszych miejsc w turniejach i rozgrywkach sportowych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.

W bieżącym roku stypendium Wójta Gminy Nowy Targ otrzymało 146 uczniów- 78 uczniów z gimnazjów oraz 68 uczniów uczęszczających do szkół podstawowych. Za wysokie wyniki w nauce stypendium wójta uzyskało 99 uczniów, za konkursy wiedzy 7 uczniów, za wyniki sportowe 26 uczniów. Za spełnienie dwóch kryteriów regulaminu stypendia zostały przyznane 13 uczniom natomiast jedna uczennica otrzymała stypendium za spełnienie aż trzech kryteriów.

Przyłączając się do życzeń Dyrektora Szkoły Podstawowej w Pyzówce Pana Jana Gacka życzymy wszystkim uczniom aby pomnażali swoje talenty, a stypendystom gratulujemy wysokich wyników.

W imieniu Pana Dyrektora dziękujemy za obecność Panu Jerzemu Stodulskiemu- starszemu wizytatorowi Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Targu oraz składamy serdeczne podziękowania Pani Jadwidze Batkiewicz, Pani Agnieszce Waksmundzkiej i pracownikom Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Gminy Nowy Targ za przygotowanie uroczystości pod względem administracyjnym a także nauczycielom, rodzicom,  uczniom i pracownikom obsługi za przygotowanie programu artystycznego, dekoracji oraz poczęstunku. 

tekst Katarzyna Drąg

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer