Jesteś tutaj

XVII rocznica śmierci wielkiego filozofa z Łopusznej

Już po raz 17 w Łopusznej z okazji rocznicy śmierci księdza profesora spotkali się Jego przyjaciele, rodzina, delegacje z pocztami sztandarowymi, przedstawiciele różnych instytucji.

Uroczystości rozpoczęły się modlitwą przy grobie ks. Tischnera, którym przewodniczył Jegomościa Tischnera była najbliższa rodzina księdza, przedstawiciele władz samorządowych i lokalnych, delegacja Zarządu Głównego Związku Podhalan, oddziałów z Łopusznej, Nowego Targu, Kamienicy, Łapsz, grupa przyjaciół z Warszawy, przedstawiciele Stowarzyszenia Drogami Tischnera i mieszkańcy Jego ukochanej Łopusznej.

Rozpoczęte na cmentarzu modlitwy przeniosły do kościoła p.w. Trójcy Przenajświętszej, gdzie została odprawiona Msza Św. o spokój duszy i szczęście wieczne dla śp. ks. prof. Józefa Tischnera.

Ostatnim miejscem niedzielnych obchodów rocznicowych był Gminny Ośrodek Kultury. Najpierw o przybyłych tam gości zadbały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, które specjalnie na tę okazję przygotowały stoły pełne smakołyków łącznie z pysznym grochem z kapustą.

 Po kulinarnym wstępie wszystkich gości powitała dyrektor GOK-u Pani Józefa Kuchta razem z v-ce przewodniczącym Rady Gminy Nowy Targ  Panem Stanisławem Bułą.

Na początek zespół „Młodzi Łopuśnianie” zaprezentował zebranym program zatytułowany „Na Matke Boskom Zielnom”, a następnie wszyscy obejrzeli archiwalne nagranie (z roku 1994) programu telewizyjnego  „Godzina szczerości”, którego gościem był ks. prof. z przyjaciółmi z Podhala. Słowo wstępne przed filmem wygłosił brat księdza Pan Marian Tischner.

Ksiądz Profesor jest cały czas  obecny w pamięci ludzi, a niektórzy mieli okazję się swoimi wspomnieniami podzielić na zakończenie niedzielnego spotkania w Łopusznej.

Tischnerowskie imie
nigdy nie zaginie
Ani na wiyrsycku
ani na dolinie

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer