Jesteś tutaj

VI Podhalańska Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Ludźmierzu

W dniach 8-9 lipca 2017 r. odbyła się VI Podhalańska Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Jest to jedna z największych imprez plenerowych organizowanych w województwie małopolskim. Wzięło w niej udział około 200 hodowców. Podhalańska Wystawa Zwierząt Hodowlanych to doroczne święto hodowców, rolników, przetwórców i wszystkich osób pracujących na rzecz rolnictwa. Na Podhalańskiej Wystawie Zwierząt Hodowlanych prezentowane były gatunki zwierząt gospodarskich tj.: bydło mleczne oraz mięsne , konie, owce, króliki. Najlepsze pośród nich otrzymały tytuły czempionów i v-ce czempionów. W formie pokazu zaprezentowane zostały również piękne okazy gołębi i kóz. Impreza to okazja do integracji środowiska rolniczego i otaczającego rolnictwo oraz zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w hodowli zwierząt.

Kilkadziesiąt firm zaprezentowało najnowszej generacji pasze oraz inne środki żywieniowe dla zwierząt, maszyny i urządzenia rolnicze. Nie zabrakło również stoisk z nowoczesnymi systemami grzewczymi budynków i pomieszczeń. Wystawie towarzyszyła oferta ogrodnicza oraz różne akcesoria niezbędne w ogrodach i miejscach wypoczynku.

Pierwszy wystawowy dzień zakończył się zabawą przy muzyce zespołu Fest Capella. Niedziela upłynęła na uroczystym wręczeniu nagród i pucharów dla najlepszych hodowców, pokazie nagrodzonych zwierząt, zaprzęgów konnych, konkursach i występach zespołów regionalnych. Na zakończenie wystąpiła gwiazda muzyki disco polo zespól Bayer Full gromadząc tłumnie publiczność.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer