Jesteś tutaj

Projekt: Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II


Gmina Nowy Targ jest Partnerem projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 .

Celem projektu jest podniesienie u uczniów małopolskich gimnazjów zdolności do podejmowania  właściwych decyzji dotyczących wyboru ścieżki edukacyjnej i zawodowej, wspieranie ich orientacji zawodowej poprzez uczestniczenie w zajęciach z doradztwa edukacyjno-zawodowego.

Wsparciem objęci zostali również nauczyciele szkół gimnazjalnych poprzez szkolenia z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego oraz przez możliwość zdobycia kwalifikacji z zakresu doradztwa (studia podyplomowe finansowane w ramach projektu), które podjęło sześciu nauczycieli.

W siedmiu szkołach Gminy Nowy Targ: Gronkowie, Klikuszowej, Krempachach, Ludźmierzu, Łopusznej, Ostrowsku i w Waksmundzie od 4 września został utworzony i funkcjonuje Szkolny Punkt Informacji i Kariery – SPINKA w ramach którego zostanie zapewniony dostęp do poradnictwa edukacyjno-zawodowego  dla gimnazjalistów a w latach następnych również dla uczniów siódmych i ósmych klas Szkoły Podstawowej.

W ramach działalności Szkolnych Punktów Informacji i Kariery uczniowie będą mieć możliwość udziału w zajęciach warsztatowych i konsultacjach indywidualnych.

SPInKi funkcjonują według jednolitych standardów wypracowanych w projekcie przy uwzględnieniu indywidualnych potrzeb danej szkoły zidentyfikowanych w diagnozie potrzeb przygotowanej przez gimnazja uczestniczące w projekcie.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer