Jesteś tutaj

Trwają prace projektowe dotyczące sieci kanalizacyjnej w Harklowej, Dębnie, Klikuszowej i Krauszowie

W 4 miejscowościach gminy Nowy Targ trwają zlecone przez samorząd prace projektowe dotyczące budowy sieci kanalizacji zbiorczej informuje wójt Gminy Nowy Targ Jan Smarduch. Wykonawcą prac jest wyłoniona w przetargu firma „EKOSYSTEM” Jolanta Mucha  z  Krakowa.
Zakres prac obejmuje:

Część 1. Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę sieci kanalizacji sanitarnej wraz przyłączami w miejscowości Klikuszowa (6824m). 
Część 2. Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w miejscowości Krauszów (9350m). 
Część 3. Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w miejscowości Harklowa, Dębno (8975m). 
Planowany termin zakończenia prac projektowych to grudzień 2017 roku.  Po przygotowaniu dokumentacji gmina przystąpi do realizacji fazy inwestycyjnej tych zadań przy wsparciu środków zewnętrznych.
W ramach zadania przewiduje się również możliwości techniczne wydłużenia kolektorów zbiorczych w zakresie odbioru ścieków z miejscowości Szlembark, Knurów oraz Obidowa, tak by kolejnych latach umożliwić również budowę sieci kanalizacyjnej również w tych miejscowościach.

Działania te ko kolejny krok w długofalowych działań nowotarskiego samorządu w zakresie gospodarki wodno-kanalizacyjnej, dzięki którym około 60% gospodarstw na terenie Gminy posiada już przyłącz kanalizacyjny. Po realizacji zadań przedstawionych powyżej oraz zadania budowy kanalizacji na Spiszu (gdzie Gmina pozyskała dofinansowanie UE a prace ruszą w przyszłym roku) , około 85% gospodarstw na terenie Gminy Nowy Targ zostanie przyłączonych do zbiorczych oczyszczalni ścieków.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer