Jesteś tutaj

Grant w Programie mPotęga dla Szkoły Podstawowej w Klikuszowej

Po raz drugi z rzędu nasza szkoła otrzymała grant w Programie mPotęga w ramach konkursu dotyczącego wspierania rozwoju matematyki w szkołach. Tytuł naszego projektu to "Gimnazjalna grupa aktywnych matematycznie MAT&FUN". Projekt trwa od 1 września do 31 grudnia 2017r. i każdy miesiąc angażuje uczniów w inne działania poznawania matematyki . Wrzesień to czas, w którym projekt skupiał uczniów na korzystaniu  z rozmaitych gier umysłowych.  Powstał  klub gier logiczno- matematycznych, w ramach którego uczniowie mieli możliwość ćwiczyć zmysł strategiczny, kojarzenie i pamięć. Wykorzystaliśmy do tego celu tablice multimedialną, gry planszowe, oraz przygotowane przez "grupę aktywnych matematycznie" krzyżówki liczbowe, literowe, liczbowe łamigłówki, matematyczną grę w wojnę. Przez cały miesiąc prowadzona była również nauka gry w szachy, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, zwłaszcza tych najmłodszych. Uczniowie  bardziej zaawansowani  brali udział w turnieju - II Memoriale Zdzisława Soliwody w Krościenku nad Dunajcem, zdobywając tam I miejsce. Działania projektu można śledzić na stronie internetowej na Facebook-u: Mat&Fun. Strona ta jest dostępna za pośrednictwem linku zamieszczonego na witrynie naszej szkoły (www.gimklikuszowa.pl).Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer