Jesteś tutaj

Kampania „MĄDRA SZKOŁA CZYTA DZIECIOM” w Szkole Podstawowej w Gronkowie

14 listopada 2017 roku, barwnym korowodem postaci z ulubionych książek, Szkoła Podstawowa w Gronkowie zainaugurowała akcję: „MĄDRA SZKOŁA CZYTA DZIECIOM". Jej celem jest rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i wprowadzenie codziennego czytania dla przyjemności do programu zajęć. Pierwszym lektorem była Dyrektor Szkoły, pani Monika Nycz, która zaprezentowała bajkę rumuńską „Fet Frumos i dwanaście królewien”. Wszyscy uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali pięknej opowieści. Na zakończenie dzieci wzięły udział w interaktywnym quizie, który sprawdzał, czy uważnie słuchały. W nagrodę za prawidłowe rozwiązanie quizu na dzieci czekał kosz słodyczy.

Badania przeprowadzone przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” potwierdzają, że codzienne czytanie dzieciom wpływa znacząco na poprawę ich umiejętności językowych, intelektualnych i społecznych. (...) Czytanie dzieciom to skuteczny sposób na wychowanie czytelnika  – człowieka, który stale poszerza swą wiedzę i buduje mądrość, ma bowiem do czynienia z dorobkiem największych umysłów z różnych dziedzin i epok. Ludzie, którzy czytają, podejmują lepsze decyzje, mają szansę na lepszą pracę, lepsze relacje z ludźmi, a nawet na dłuższe, satysfakcjonujące życie. Jeśli chcemy, by dzieci wyrosły na mądrych, kulturalnych i samodzielnych ludzi – czytajmy im!”

W klasach „0 - III”, co wtorek, cała grupa dzieci będzie słuchać czytania fragmentów ulubionych książek przez zaproszone lub chętne osoby.

                                                     

Koordynator akcji: Ewa Kordecka
 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer