Jesteś tutaj

Uczniowie z Knurowa w Drużynie Energii

DRUŻYNA ENERGII to sportowo – edukacyjny ogólnopolski turniej skierowany do uczniów klas 6 i 7 szkół podstawowych. Główny cel to zachęcenie młodych ludzi do aktywności fizycznej. Pomóc w tym mają ambasadorzy – Krzysztof Golonka, Bartosz Ignacik, Marek Citko oraz Krzysztof Ignaczak.

Aby wejść do programu uczniowie z pomocą opiekuna musieli nagrać filmik, w którym prezentują sportowy charakter swojej szkoły. Nagraliśmy, pokazaliśmy swoją aktywność i udało się! Jest to dla nas ogromna radość!

Do programu zgłosiło się 600 szkół z różnych regionów Polski. Do dalszego etapu przechodziło 100 szkół. I te 100 szkół z najciekawszymi zgłoszeniami otrzyma zestawy strojów sportowych New Balance i weźmie udział w Drużynie Energii. Będzie to również Knurów!

Pierwsza edycja Drużyny Energii to zmagania piłkarskie oraz siatkarskie. Uczestnicy turnieju przez siedem miesięcy, od grudnia do czerwca, będą zachęcani do podejmowania sportowych wyzwań. W każdym miesiącu jury wybierze najbardziej zaangażowaną szkołę, do której przyjedzie drużyna ambasadorów i przeprowadzi turniej sportowych wyzwań i umiejętności.

To jednak dopiero początek gry!

Na stronie internetowej www.DruzynaEnergii.pl raz w tygodniu ambasadorzy opublikują film z ćwiczeniami, które uczniowie będą musieli powtórzyć. Za każdy film z ćwiczeniami młodzieży szkoła otrzyma punkty, a najbardziej aktywne szkoły – zostaną finalistami projektu. To właśnie do szkół finalistów w każdym miesiącu przyjedzie drużyna ambasadorów i przeprowadzi wyjątkowy konkurs. Punktowana będzie precyzja, powtarzalność i technika. Wśród konkurencji nie zabraknie widowiskowych strzałów w poprzeczkę czy perfekcyjnego podbijania piłki siatkowej. Jest o co walczyć! Dla trzech najlepszych szkół nagrodą jest wyposażenie sali gimnastycznej. Organizatorzy przewidzieli też wyróżnienia indywidualne.

Trzymajcie za nas kciuki!

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer