Jesteś tutaj

UKS Wiatr Ludźmierz Wygrywa

W sobotę 24 listopada w Niedzicy odbył się II Turniej Eliminacyjny Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Unihokeju. Gospodarzem turnieju był zespół Wiatru Ludźmierz, który wygrał wcześniej I turniej, rozegrany w Józefinie.

W zawodach oprócz gospodarzy brały udział zespoły z Józefiny i Łodzi. Mecz otwarcia gospodarze rozegrali z drużyną „Józków” (połączoną z unihokeistami Orląt Warszaw). Jak w poprzednim turnieju, spotkanie to było bardzo wyrównane. Gdy tylko gospodarze wychodzili na prowadzenie, goście wyrównywali. Kiedy Wiatrowi udało się uzyskać dwubramkowe prowadzenie, wydawało się, że mecz jest już rozstrzygnięty. Jednak zawodnicy z Mazowsza nie zamierzali łatwo „sprzedać skóry”. Rzucili się do atakui przeprowadzali bardzo groźne akcje. Na szczęście w bramce bardzo dobrze spisał się Michał Janusz, który zaliczył kilka wyśmienitych interwencji i został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:2 dla Wiatru.

Drugie spotkanie już bez emocji i w efekcie wysoka wygrana z zawodnikami z Łodzi.

Dwa zupełnie różne mecze. Pierwszy wyrównany, emocjonujący, stojący na niezłym poziomie. O naszym zwycięstwie zadecydowała dyscyplina taktyczna i jakość gry naszych kadrowiczów (powołani do kadry juniorów starszych) – Jana Jaskierskiego, Michała Janusza i Konrada Pelczarskiego. Zrobili różnicę w decydujących momentach spotkania. W drugim meczu mogłem dać szansę gry wszystkim zawodnikom. Przydał nam się taki mecz, ponieważ zagrali w nim chłopcy z szóstej klasy, rocznika cztery lata młodszego od najstarszych w tej grupie wiekowej. Jak widać po wyniku, doskonale dawali sobie radę – powiedział nam po meczu trener ludźmierzan, Rafał Pelczarski.

Wyniki turnieju oraz skład i bramki Wiatru

Wiatr – Józefina 4-2 (2-1, 1-1, 1-0)
Bramki dla Wiatru: Pelczarski 2, Rajski, Jaskierski

Wiatr – Łódź 17-2 (6-0, 6-0, 5-2)
Bramki dla Wiatru: Rajski 3, Jaskierski 3, Jankowski 3, Gacek 2, Jachymiak 2, Janusz Łukasz, Pelczarski, Bryniarski, samobójcza.

Józefina – Łódź 19–3

Skład Wiatru: Janusz Michał – Baczewski, Pelczarski, Jaskierski, Rajski, Jankowski – Bryniarski, Kopiński, Hanzel, Janusz Ł., Gacek – Krużel, Bandyk, Jachymiak, Gacek, Zubek.
Trener: Rafał Pelczarski

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer