Jesteś tutaj

„Gimnazjalna Grupa Aktywnych Matematycznie MAT&FUN” podsumowanie projektu grantowego mPotęga

Od września 2017 roku w Szkole Podstawowej w Klikuszowej realizowany był projekt grantowy „Gimnazjalna Grupa Aktywnych Matematycznie MAT&FUN” finansowany przez Fundację mBanku. Pozyskane środki w wysokości 8 tyś. złotych zostały przeznaczone na zakup gier planszowych i logicznych, materiałów papierniczych, plakatów promujące projekt,   jak również nagród dla uczestników konkursów np. Malowanie Figurami, Budowla w kształcie brył, Matematyczna gra komputerowa, Matematyczna gra planszowa, Matematyczna gra terenowa.

            To właśnie Matematyczna Gra Terenowa, która odbyła się w październiku wzbudziła najwięcej emocji wśród uczniów. W starciu uczestniczyli przedstawiciele klas od VI SP do III gimnazjum. Zadaniem poszczególnych grup było odszukanie kopert ukrytych na terenie szkoły  (na podstawie mapy) i rozwiązanie łamigłówek matematycznych. Liczyło się nie tylko prawidłowe rozwiązanie, ale również czas, w jakim poszczególne grupy pojawiły się na mecie.

            Dużym zainteresowaniem cieszył się również Klub Gier Logiczno- Matematycznych, w ramach którego uczestnicy ćwiczyli zmysł strategiczny, kojarzenie i pamięć wykorzystując tablicę multimedialną, gry planszowe  a także  poznawali tajniki gry w szachy. Pomimo tego, że projekt formalnie się zakończył, to działalność Klubu nadal trwa. Widok uczniów grających w szachy, zwłaszcza sześciu czy siedmiolatków cieszy każdego nauczyciela jak i rodziców, którzy systematycznie przyprowadzają swoje pociechy na zajęcia.

Projekt podsumował teleturniej Familiada, w którym oczywiście na argumenty matematyczne zmierzyły się drużyny #team Tales i #team Pitagoras oraz film -  wiadomości MATEKSPRES.  Nie zabrakło matematycznych żartów, świątecznych pierników, kolędowego spotkania oraz oczywiście nagród dla każdego uczestnika Gimnazjalnej Grupy Aktywnych  Matematycznie.

Realizowany projekt pokazał, że matematyka nie jest taka straszna i można się jej uczyć przez zabawę. Realizując kolejne punkty projektu, uczniowie poszerzali swe horyzonty myślowe i nauczyli się dostrzegać matematykę w różnych aspektach swojego życia.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer