Jesteś tutaj

Opłatek Ochotniczej Straży Pożarnej w Łopuszna

Tradycyjnie jak co roku Święto Trzech Króli to dzień, w którym organizowane jest spotkanie opłatkowe strażaków OSP Łopuszna, przy okazji którego odbywa się walne zebranie sprawozdawcze. Podczas zebrania, które poprowadził prezes OSP druh Marian Drożdż złożono sprawozdanie z działalności za miniony rok oraz przedstawiono plan na rok następny. Udzielono również absolutorium za rok 2017 urzędującemu zarządowi jednostki.

Na zebraniu pojawili się wójt Gminy Nowy Targ Pan Jan Smarduch oraz proboszcz parafii Łopuszna ks. Kazimierz Foltyn. Swoją obecnością zaszczycili w tym roku zaprzyjaźnieni strażacy z małżonkami. Byli nimi Prezes Stowarzyszenia Artystów Polskich Zbigniew Gretka - przedstawiciel Watykanu, który wręczył strażakom pamiątkowe statuetki z cytatem Ojca Świętego Jana Pawła II oraz wizerunkiem św. Floriana, Stanisław Tępiński prezes firmy PARADYŻ ceramika oraz szefowie Komandorii Głównej Św. Floriana na Polskę południową i Czechy.

Podczas spotkania wręczone zostały odznaczenia dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz dla zasłużonych druhów z Łopusznej. Tytuły honorowych członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Łopusznej otrzymali również Zbigniew Gretka i Stanisław Tępiński.

Całość spotkania zakończył występ zaprzyjaźnionego Zespołu Regionalnego „Góralsko Brać” z Łopusznej, którego próby odbywają się na sali remizy OSP. Po występie wszyscy połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia w Nowym Roku.

Mateusz Buła

fot. Jan Malinowski
 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer