Jesteś tutaj

IX Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Krempachach

    Wiejski Dom Kultury w Krempachach  po raz kolejny gościł uczestników już  IX Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek szkół podstawowych Gminy Nowy Targ.

      Przybyłych na konkurs przywitała Lidia Kamoń – dyr. SP w Krempachach. Komisja konkursowa w składzie: dyrektor GOK Józefa Kuchta, sekretarz gminy Nowy Targ Beata Szewczyk, s. Małgorzata Śląska i wice przewodniczący Rady Gminy i radny z Krempach Józef Lorenc – miała pełne ręce roboty, by prawidłowo i zgodnie z sumieniem ocenić występy śpiewaków, których poziom był znacznie zróżnicowany.  Na scenie rywalizowali przedstawiciele większości szkół  Gminy Nowy Targ, wystąpiło około trzydziestu solistów, kilkanaście duetów a wielu  wspomagało akompaniamentem na różnych instrumentach jak gitara, akordeon, organy, skrzypce a nawet flet,  oczywiście oprócz  akompaniamentu  nauczycieli.  Widoczny jest wzrost jakościowy śpiewu i muzyki. Całość  występów podzielono na trzy  grupy wiekowe;  klasy I – III, IV – VI, VII – VIII.
      Komisja podała do wiadomości wszystkim uczestnikom konkursu, że okres śpiewania kolęd, to czas radości i szczęścia, który powinien  widoczny być na twarzach wykonawców a nie zawsze tak było. Komisja cieszy się z wysokiego poziomu oraz szerokiego repertuaru, szczególnie kolęd i pastorałek regionalnych, których w poprzednich edycjach było znacznie mniej. Cieszy wszystkich korzystanie z szerokiego instrumentarium towarzyszącego solistom  i grupom śpiewaczym, dobrze prezentowały się  wszystkie duety.Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni stosownie od zajętego miejsca. Nagrody  rzeczowe ufundował Wójt Gminy Nowy Targ a poczęstunek dla wszystkich uczestników Gminny Ośrodek Kultury z Łopusznej. Uczestnicy przeglądu mogli skorzystać z kawiarenki gdzie serwowano zapiekanki,  wypieki, słodycze, ciepłe i zimne napoje.    Organizatorami corocznie silniejszego w obsadzie i poziomie muzycznym Przeglądu Kolęd i Pastorałek  były Szkoła Podstawowa i Rada Rodziców w Krempachach, Wiejski Dom Kultury w Krempachach i Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej.

(źródło; organizatorzy, opr. i zdjęcia FP – 31.01.2018 r.)
Wyniki pokonkursowe podane zostaną w późniejszym terminie.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer