Jesteś tutaj

Targowisko regionalne w Łopusznej

     W pierwszą niedzielę marca na remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Łopusznej odbyło się pierwsze Targowisko strojów regionalnych, rękodzieła i wszystkiego co związane z góralszczyzną. Wydarzenie to zorganizował Oddział Związku Podhalan z Łopusznej.
     Targowisko zostało zorganizowane na zasadzie otwartego targu, na które każdy mógł przyjść i przynieść coś na sprzedaż, warunek był jeden, musiało to być związane z kulturą góralską lub rękodzielnictwem ludowym.Na targowisku pojawiły się stoiska pełne m.in. obrazów malowanych na szkle, serdoków i kożuchów góralskich, kilimów, chodników, pasków, owczych skór, książek, skarpet, swetrów czy spódnic góralskich.
     Samo wydarzenie dawało nie tylko możliwość odświeżenia swojej góralskiej szafy ale przede wszystkim było wspaniałą okazją do spotkania ze znajomymi oraz rozmowy przy kawie.Targowisko cieszyło się dosyć sporym zainteresowaniem wśród potencjalnych nabywców, a organizatorzy zadeklarowali, iż wydarzenie to na pewno będzie kontynuowane i wpisze się na stałe w kalendarz imprez organizowanych przez Związek Podhalan Oddział Łopuszna.

fot. Jan Malinowski

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer