Jesteś tutaj

Warsztaty profilaktyczne z elementami pierwszej pomocy SP Krauszów

Bezpieczeństwo ponad wszystko!

W dniu 05.03.2018r. w Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Krauszowie odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas I - VII.  Zajęcia przeprowadziła Pani  Marta Szyrkowiec - Paruzel – psycholog i psychoterapeutka uzależnień.

     W grupie dzieci młodszych (kl. I – III) tematem przewodnim było bezpieczeństwo w różnych sytuacjach. Uczniowie zdobyli informacje, w jaki sposób reagować w chwili zagrożenia, a także - jak i gdzie szukać pomocy.
     Uczniowie klas IV – VII uczestniczyli w zajęciach na temat wpływu środków psychoaktywnych na zdrowie człowieka. Celem spotkania było uwrażliwienie młodych ludzi na zagrożenia związane z używkami oraz poszerzenie wiedzy na temat sygnałów świadczących o stosowaniu substancji psychoaktywnych, a także rozwijanie empatii, umiejętności obserwacji i wrażliwości na innych.
     Uczniowie obejrzeli krótkometrażowy film ukazujący konsekwencje stosowania używek oraz poznali zasady udzielania pierwszej pomocy ofiarom przedawkowania różnych substancji szkodliwych dla zdrowia. Podczas pracy w zespołach trenowali umiejętności zachowania się w sytuacji kryzysowej.

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer