Jesteś tutaj

Ekodoradca Gminy Nowy Targ wyróżniony przez Wicemarszałka Województwa Małopolskiego

W dniu 12 kwietnia, przy okazji kolejnych warsztatów zorganizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego dla Ekodoradców z 55 małopolskich gmin, Pan Wojciech Kozak – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego wręczył statuetki dla trzech najbardziej wyróżniających się Ekodoradców.

Ekodoradca Gminy Nowy Targ Paulina Białoń jako jedna z trzech nagrodzonych osób, otrzymała wyróżnienie za otwartą postawę, inicjatywę i aktywne podnoszenie świadomości społecznej w zakresie ochrony powietrza.  Ekodoradczyni zajęła pierwsze miejsce w rankingu pod względem liczby osób, do których dotarła poprzez swoje działania. Podczas wizyt w urzędzie gminy, zorganizowanych spotkań, biegów, konkursów, prelekcji, dni otwartych, akcji sadzenia drzew i wielu, wielu innych. Ewa Mól z Miasta Limanowa to kolejna wyróżniona osoba. Ekodoradczyni była wyjątkowo aktywna w mediach takich jak: prasa, radio, Internet, w tym w mediach społecznościowych. Trzecie wyróżnienie trafiło do Pana Piotra Zawały – Ekodoradca Gminy Gdów. Zdobył on największą liczbę głosów w anonimowej ankiecie Ekodoradców.

Wyróżnienie trzech najlepszych Ekodoradców było dla Województwa Małopolskiego – Beneficjenta Koordynującego projekt LIFE nie lada wyzwaniem. Wszystkich 60 Ekodoradców wykazało się niecodzienną determinacją i aktywnością w realizacji działań projektowych. To nie tylko podnoszenie świadomości społecznej, to również prawie 2000 budynków przebadanych kamerą termowizyjną, ponad 2100 kontroli domowych palenisk i 216 przygotowanych wniosków o dofinansowanie inwestycji na łączną kwotę 391,5 mln zł! Bez prężnego i skutecznego działania każdego Ekodoradcy, taki sukces nie byłby możliwy.

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer