Jesteś tutaj

„ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO”- przekąski z głową! PROZDROWOTNY PROJEKT SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ŚW. KINGI W KNUROWIE

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas V, VI, VII wzięli udział w 8 edycji programu edukacyjnego marki WINIARY - ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO. Koordynatorem programu była Pani Magdalena Surówka - dyrektor szkoły/nauczyciel wychowania fizycznego.

Do realizacji programu szkoła otrzymała potrzebne materiały edukacyjne: scenariusze zajęć, plakaty, ulotki oraz gry edukacyjne. Zaplanowaliśmy szereg działań prozdrowotnych, przeprowadziliśmy lekcje edukacji zdrowotnej zgodnie z załączonymi scenariuszami (powstały plakaty, ulotki, gazetki o tematyce zdrowotnej).

Głównym naszym założeniem było zorganizowanie wydarzenia społecznego „Żyj smacznie i zdrowo - przekąski z głową”, które to było podsumowaniem naszych działań oraz integrowało całą społeczność szkolną, jak i lokalną.

Wydarzenie społeczne odbyło się dnia 25 kwietnia 2018r. w naszej szkole. Na tą uroczystość zaproszono wszystkich uczniów szkoły, uczniów z sąsiedniej szkoły ze Szlembarku oraz pracowników Instytutu Nauk o Zdrowiu PPWSZ w Nowym Targu w celu wsparcia oraz przeprowadzenia w ramach współpracy - warsztatów nt. zdrowego odżywiania.

Dla wszystkich uczniów naszej szkoły dzień 25 kwietnia rozpoczął się bardzo aktywnie i apetycznie. Każda klasa wraz ze swoim opiekunem przygotowała fit przekąski, zdrowe kanapeczki oraz soki warzywno - owocowe wraz z opisem swoich smakołyków (plakaty informujące), miała przygotowane swoje stanowisko, przy którym częstowała wszystkich uczestników wydarzenia.

     Całe wydarzenie rozpoczęło się przywitaniem wszystkich gości przez Panią Dyrektor. Zarówno klasy młodsze (0-III), jak i starsze klasy (IV- VII) uczestniczyły w warsztatach nt. zdrowego odżywiania. Warsztaty przeprowadzone przez studentki PPWSZ usystematyzowały wiedzę uczniów nt. zdrowego stylu życia, przypomniały 10 zasad, które są ściśle powiązane z piramidą zdrowego żywienia i aktywnością fizyczną dzieci i młodzieży. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega zbilansowana dieta, jakie przekąski dają najwięcej energii oraz jak je samodzielnie przygotować.
     Po takiej porcji wiedzy na wszystkich czekała degustacja przygotowanych przekąsek z głową.Każdy nabrał energii do dalszej części wydarzenia. Po tanecznej rozgrzewce - wspólnym tańcu integracyjnym rozpoczęto zaplanowane konkurencje sportowe. Uczniowie klas młodszych sprawdzali swoje siły w indywidualnych konkurencjach: bieg, rzut, skok, a klasy starsze wzięły udział w rozgrywkach mini koszykówki oraz mini siatkówki. Wszyscy przestrzegali zasad „fair- play”, współpracowali oraz świetnie się ze sobą bawili.Dla wszystkich drużyn były dyplomy, nagrody i upominki. Uczniom Szkoły Podstawowej w Szlembarku przekazaliśmy również zestawy gry YEDZO, aby kontynuowali swą zdrową edukację oraz wzmacniali prawidłowe nawyki żywieniowe.TO BYŁ SUPER AKTYWNY I ZDROWY DZIEŃ W NASZEJ SZKOLE.

„Żyjcie smacznie i zdrowo” i jedzcie przekąski z głową! - TAK JAK MY - Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Knurowie.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer