Jesteś tutaj

Sadzimy drzewa z młodzieżą Gminy Nowy Targ

W dniach od 9 do 11 maja br., Ekodoradca Gminy Nowy Targ wspólnie z Nadleśnictwem Nowy Targ przeprowadzili II etap akcji sadzenia drzew pt.: „Aleja czystego powietrza – II etap”. Podobnie jak w roku ubiegłym projekt skierowany był do młodzieży szkolnej z terenu Gminy Nowy Targ.

Promocyjne spotkania w ramach akcji sadzenia drzew odbyły się w:

  • Szkole Podstawowej w Klikuszowej,
  • Gimnazjum Nr 2 w Ludźmierzu,
  • Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Ostrowsku,
  • Zespole Szkoły Podstawowe i Gimnazjum w Gronkowie,
  • Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Łopusznej,
  • Gimnazjum Nr 1 w Krempachach.

Spotkanie miało charakter dwuetapowy. Pierwszy etap odbywał się w sali lekcyjnej gdzie Ekodoradca przedstawił prezentację na temat działań Gminy Nowy Targ w ramach projektu LIFE, następnie przedstawiciele Nadleśnictwa poprowadzili spotkanie pt.: ”Rola drzew w odfiltrowywaniu zanieczyszczeń”. Drugi etap odbywał się w terenie. Sadzenie drzewek wokół szkoły poprzedzał pokaz przedstawicieli Nadleśnictwa jak poprawnie posadzić sadzonkę.

Wszyscy uczestnicy czynnie włączyli się do sadzenia, łącznie w ramach akcji posadzono i rozdano 135 sadzonek młodych drzewek. Na zakończenie uczestnikom przekazano materiały promocyjne.

Edukacja ekologiczna uczniów w zakresie poprawy jakości powietrza poprzez sadzenie drzew może nieść ze sobą pozytywne przekonania i postawy społeczne oparte na świadomości wpływu zanieczyszczeń na zdrowie oraz komfort życia.

Akcja sadzenia drzew pt. :”Aleja czystego powietrza – II etap” została przeprowadzona w ramach programu zintegrowanego LIFE pn. ”Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze.”

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer