Jesteś tutaj

Stypendia Wójta Gminy Nowy Targ dla najzdolniejszych uczniów

W dniu 21 czerwca w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Jagiellończyka w Gronkowie odbyło się gminne zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Podczas uroczystości Wójt Gminy Nowy Targ, Jan Smarduch, wręczył uczniom jednorazowe stypendia, przyznawane za szczególne osiągnięcia w minionym roku szkolonym w trzech kategoriach: osiągnięcie wysokich wyników w nauce tj. średnią ocen powyżej 5,30 w szkole podstawowej oraz 5,10 w gimnazjum, zdobycie tytułu  finalisty lub laureata konkursów przedmiotowych organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz innych wojewódzkich lub ogólnopolskich konkursach; a także zajęcia pierwszych miejsc w turniejach i rozgrywkach sportowych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.

W bieżącym roku stypendium Wójta Gminy Nowy Targ otrzymało 138 uczniów- 60 uczniów z klas dotychczasowych gimnazjów oraz 78 uczniów uczęszczających do szkół podstawowych. Za wysokie wyniki w nauce stypendium wójta uzyskało 101 uczniów ( w tym dwóch uczniów ze średnią 6,0!) , za konkursy wiedzy 5 uczniów, za wyniki sportowe 23 uczniów. Za spełnienie dwóch kryteriów regulaminu stypendia zostały przyznane 8 uczniom natomiast jedna uczennica otrzymała stypendium za spełnienie aż trzech kryteriów.

Całość uroczystości uświetnił program artystyczny przegotowany przez uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Gronkowie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim stypendystom i ich rodzicom oraz życzymy niezapomnianych wakacji oraz dalszych sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer