Jesteś tutaj

Turbacz Time Trial uphill & downhill

 

WEŹ UDZIAŁ W TURBACZ TIME TRIAL: UPHILL & DOWNHILL

Urząd Gminy Nowy Targ i kolarski mistrz Polski Cezary Zamana zapraszają do startu w najintensywniejszej czasówce MTB w tym sezonie. Zwycięzcą zawodów zostanie ten, kto najszybciej pokona trasę Waksmund-Turbacz.

Jazda na czas odbędzie się 2 września. Zawodnicy będą startować z Waksmundu, by w jak najkrótszym czasie pokonać 12-kilometrową trasę z przewyższeniem wynoszącym 700 m i zameldować się pod schroniskiem PTTK na Turbaczu. Po krótkim odpoczynku rozpocznie się druga część zmagań, czyli downhill. Śmiałkowie będą mogli udowodnić swoją odwagę i rekordowo szybko dotrzeć do Waksmundu, zasłużenie zgarniając pierwsze miejsce w klasyfikacji open.

Zwycięzcy w kategorii uphill otrzymają niemałe nagrody pieniężne. Mężczyźni za I, II i III miejsce dostaną odpowiednio 1000 zł, 500 zł i 300 zł. Kobiety z kolei będą walczyć o 600 zł, 300 zł i 200 zł.

Ci, którzy zapiszą się do 20 sierpnia, za ukończenie kategorii uphill otrzymają pamiątkowy medal.

Nad całością  Turbacz Time Trial: uphill & downhill czuwa Cezary Zamana. To nie tylko triumfator Tour de Pologne, ale i wytrawny organizator maratonów MTB. W naszej gminie organizował już Gorce Champion MTB: doskonale zna gorczańskie trasy i wie, jak zapewnić zawodnikom ogrom emocji na trasie.

Zapisy na zawody już trwają. Wystarczy wejść na stronę www.gorce.zamanagroup.pl, by dopełnić krótkich formalności i 2 września powalczyć w najintensywniejszej czasówce w tym sezonie.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer