Jesteś tutaj

Wspólne pielgrzymowanie i zwiedzanie mieszkańców wsi: Dębna, Harklowej, Knurowa, Szlembarku

Pani Genowefa Obnowska ze Szlembarku od paru lat organizuje wspólne pielgrzymowanie oraz zwiedzanie zabytków i promowanie naszej Gminy. W okresie wiosennym zorganizowała trzy pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej. W dniach od 05.07.2018r. do 08.07.2018r. odbyła się pielgrzymka do św. Lipki – Gietrzałdu – Torunia – Piotrkowa Trubunalskiego, przejazd na tą pielgrzymkę został pokryty z konta Rad Sołeckich w/w miejscowości za udział Kół Gospodyń w konkursie w Łopusznej, a wstępy, posiłki oraz noclegi zostały pokryte ze środków biorących udział w tej pielgrzymce.

W dniu 06.07.2018r. po całonocnej podróży odbyło się zwiedzanie przepięknego barokowego kościoła położonego na pograniczu Warmii i Mazur. Podczas zwiedzania przewodnik zwrócił uwagę na zieloną bramę wejściowa zamontowaną w krużgankach wykonaną w 1733-34r. a następnie zwiedzano kościół i krużganki z wspaniałymi fasadami na sklepieniach, oraz ołtarzach bocznych, oraz prospekt organowy z ruchomymi figurami. Po zwiedzeniu kościoła w św. Lipce na drodze do Gietrzwałdu wstąpiliśmy do kościoła i zapleczy w Stożku Warmińskim gdzie przez około jeden rok był internowany Prymas Wyszyński. Następnie zwiedzaliśmy Gietrzwałd, gdzie w 1877r. Matka Boża ukazała się dwóm dziewczynką; Barbarze Samulowskiej i Justynie Szafrańskiej i od tej chwili po zatwierdzeniu objawień są masowe zwiedzanie Gietrzwałdu i odmawianie różańca.

W dniu 07.07.2018r. odbyło się zwiedzanie Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II – wotum wdzięczności za św. Jana Pawła II. Plac pod budowę w/w świątyni poświęcił 20 czerwca 2012r. ks. bp Andrzej Suski ordynariusz diecezji toruńskiej, Sanktuarium konsekrował w urodziny Ojca św. Jana Pawła II 18 maja 2016r. ks. kard. Zenona Grocholewski z Watykanu, przy współudziale ks. kard. Stanisława Dziwisza.W dniu 08.07.2018r. w drodze powrotnej do domu zwiedziliśmy kościół w Piotrkowie Trybunalskim.W dniach 26-27 sierpień 2018r. odbyła się pielgrzymka do Lublina, Majdanka Wąwolnicy - Nałęczowa, oraz do Matki Bożej Kębelskiej.

W dniu 22 września 2018r.nastąpi zakończenie pielgrzymek w roku bieżącym wyjazd do Limanowy, Pasierbca, Strzyżyc, Myślenice.Wszyscy biorący udział w pielgrzymce dziękują Pani Genowefie Obnowskiej oraz jej rodzinie za pomoc w organizowaniu tych wyjazdów, za bardzo dobrych przewodników znających swój zawód i mających bardzo dużo wiadomości na temat zwiedzanych  obiektów. Kobiety biorący udział w pielgrzymce są w strojach regionalnych przez co promują nasz region i wzbudzają duże zainteresowanie podczas tych pielgrzymek.Wycieczkami tymi jest bardzo duże zainteresowanie nie tylko seniorów, lecz również młodych małżonków jak również młodzieży.Całość materiałów przesłał sołtys wsi Szlembark, Ryszard Pietras.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer