Jesteś tutaj

Młodzi Łopuśnianie w Pradze

Praga – tajemnicza, piękna i złota, oferująca wspaniałe zabytki, rozśpiewane uliczki, niezliczone kafejki.
To właśnie był cel wycieczki, na którą udała się w miniony weekend 22 i 23 września 2018r  grupa  dzieci i młodzieży z zespołu regionalnego „Młodzi Łopuśnianie” z Łopusznej. Wycieczka była nagrodą za pracowity rok w zespole i zdobyte  w tym roku trofea. Plan wycieczki był bardzo napięty i obfitujący w wiele atrakcji, które grupa mogła obejrzeć dzięki  towarzyszącemu jej przewodnikowi.

Uczestnicy wycieczki odbyli spacer koło Lorety i Klasztoru na Strachowie. Przeszli po wzgórzu zamkowym, czyli Praskich Hradczanach gdzie zobaczyli Katedrę Św. Wita, Stary Pałac, Bazylikę Św. Jerzego, Złotą Uliczkę. Starymi schodami zamkowymi wycieczka przeszła na Małą Stranę, czyli dzielnicę położoną na zboczach zamkowego wzgórza a tam mogli podziwiać kolejne zabytki czyli Piękny Pałac i Ogrody Wallensteina.

Będąc w Pradze nie można było opuścić spaceru po moście Karola, Rynku Starego Miasta podziwiając piękne kamieniczki i Ratusz Miejski ze słynnym najstarszym na świecie astronomicznym zegarem Orloj. Uczestnicy wycieczki odbyli również rejs statkiem po Wełtawa podczas, którego mogli zobaczyć wspaniałą panoramę miasta.
Wesołe nastroje towarzyszyły  grupie przez czas trwania wycieczki, a wspólnie spędzany czas miał integracyjny wpływ na wszystkich jej uczestników. To co przyjemne szybko się kończy i trzeba było wracać do domu co nastąpiło w niedzielę późnym wieczorem.

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer