Jesteś tutaj

Aktywnie i zdrowo - europejski tydzień sportu w Knurowie.

Jak co roku, w każdym nowym roku szkolnym nasza szkoła planuje różne działania aktywne na najbliższy okres. Jesteśmy szkoła bardzo AKTYWNĄ i nastawioną na zdrowy styl życia społecznością. Cały Aktywny Tydzień Sportu rozpoczął się w naszej szkole apelem, który przeprowadziła Pani Dyrektor - Magdalena Surówka - koordynator akcji. Po uroczystym rozpoczęciu, ruszyliśmy aktywnym krokiem tańców integracyjnych na dobry początek tygodnia! I tak przez cały dzień na każdej przerwie spędzaliśmy aktywnie czas. . W poniedziałek Pani dyrektor wraz z uczennicami z klasy 8 wykonały plakaty informujące o akcji oraz gazetkę na korytarzu odnośnie potrzeby aktywności fizycznej każdego dnia. Przyszedł wtorek i fitness na dobry początek dnia. Nasza Pani dyrektor rozruszała wszystkich z samego rana, życząc udanego dnia w szkole i ogłosiła konkurs skoków na skakance. Na każdej przerwie uczniowie oraz nauczyciele mogli sprawdzić swoje siły oddając skoki na skakance przez 1 minutę. Rekord ustanowiła Pani dyrektor skacząc aż 127 razy! Środa okazała się bardzo owocnym dniem i pełnym nowych treści nt. zdrowego stylu życia. Pani dyrektor zorganizowała pogadankę nt. zdrowego stylu życia oraz ogłosiła konkurs na logo/ plakat Europejskiego Tygodnia Sportu w naszej szkole. Czwartek okazał się aktywnym dniem dla naszych najmłodszych milusińskich z oddziału przedszkolnego. Były aktywne zabawy, tory przeszkód i mnóstwo radości. Piątek- gimnastyka smyka- zabawy z chustą, animacje i rywalizacja, czyli wyścigi rzędów klas I-III. A dla starszych na aktywne zakończenie tygodnia- wycieczka rowerowa. Pomknęliśmy ścieżkami wokół Tatr, bawiąc się niesamowicie i integrując z całą grupą. W wycieczce rowerowej wzięli udział nauczyciele, Pani Dyrektor oraz uczniowie klas 6, 7, 8. To był naprawdę bardzo aktywny tydzień. Zachęcaliśmy wszystkich do aktywnego udziału w zaplanowanych działaniach. To był nasz Europejski Tydzień Sportu- uczniów ze Szkoły Podstawowej w Knurowie!

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer