Jesteś tutaj

„Biało – czerwona w każdym oknie” - finał projektu z okazji 100 lecia niepodległości w Szkole Podstawowej w Lasku

     8 listopada wieczorem do szkoły  tłumnie przybyli uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy Trutego i Lasku. Zorganizowana uroczystość  była finałem projektu „Biało – czerwona w każdym oknie” realizowanego dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Po podsumowaniu projektu rozpoczęło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, które były przeplatane wierszami o miłości ojczyzny.
     Oddając szacunek symbolom narodowym, wszystkim Polakom, tym, którzy walczyli o wolność ojczyzny i tym, którzy żyją obecnie nasza szkoła aktywnie włączyła się
w uroczyste obchody 100- lecia niepodległości.
    Od września uczniowie pod kierunkiem nauczycieli  realizowali projekt. „Biało – czerwona w każdym oknie” – nasz szkolny autorski projekt. Dzięki hojności lokalnych sponsorów zakupiliśmy 150 flag, które rozdaliśmy uczniom, aby zawiesili je na swoich domach. W ramach tego projektu zorganizowaliśmy też w szkole 3 konkursy, w których uczniowie wykazali się znajomością symboli narodowych i historią ich powstania. Dzięki hojności sponsorów wszyscy uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni wspaniałymi nagrodami.
     Akademia stała się okazją do wielopokoleniowej integracji poprzez śpiew i wspólne przeżywanie tej niezwykłej rocznicy.

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer