Jesteś tutaj

"Archipelag Skarbów" w Szkole Podskawowej w Krauszowie

W dniach 11 i 12 grudnia 140-osobowa grupa młodzieży klas ósmych oraz klas gimnazjalnych z Rogoźnika, Pyzówki, Lasku, Krauszowa i Klikuszowej wraz z wychowawcami uczestniczyła w programie profilaktycznym pod tytułem „Archipelag Skarbów”. W czasie dwóch trzygodzinnych warsztatów wspólnie z trenerami z ramienia Fundacji Wychowania i Profilaktyki im. Filipa Neri młodzież odbyła niezwykle pouczającą podróż przez sześć „wysp” – były to Wyspa Gwiazdy, Miłości, Dżungli, Seksu, Przewodników i Mocy. Uczniowie dowiedzieli się, że warto w życiu szukać największego skarbu, jakim jest szczęście i prawdziwa miłość.

Zwiedzanie Archipelagu uświadomiło naszej młodzieży, jak ogromny pozytywny potencjał w niej drzemie i jak ważne są trudy i wyrzeczenia w życiu, bo tylko w ten sposób dochodzi się do rzeczy wielkich. Trenerzy udowadniali młodzieży, że w miłości „najważniejszy jest niebieski”, czyli wszystko, co związane z rozumem. Uczestnicy usłyszeli także kilka wskazówek, jak radzić sobie z „tygrysami”, które mieszkają w dżungli naszych serc.

Wędrówka przez Archipelag Skarbów zakończyła się Festiwalem Twórczości naszej młodzieży, która wykorzystała drzemiące w niej talenty i zaprezentowała wiersze, filmiki i prace plastyczne na takie tematy, jak „Jak radzić sobie ze złością”, czy „Szacunek do kobiet”.

Świetnym podsumowaniem i powtórzeniem wszystkich wiadomości była odśpiewana wspólnie na końcu „Szanta z Archipelagu Skarbów”. W ramach programu odbyły się też spotkania z nauczycielami i rodzicami, na których trenerzy podkreślali, jak ważni w życiu młodych ludzi są przewodnicy, czyli bliskie i życzliwe im osoby dorosłe. Archipelag Skarbów to godny polecenia program, który uczy młodych ludzi, jak żyć mądrze i zdrowo.

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer