Jesteś tutaj

Święto trzech króli w Ludźmierzu

6 stycznia w Parafii Ludźmierz odbył się Orszak Trzech Króli, który zakończył się tradycyjnie w Domu Związku Podhalan im. K. Przerwy-Tetmajera i W. Orkana. W tym roku jasełka przygotowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Ludźmierzu.

Uczniowie zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie, wokalne i muzyczne. Tegoroczne jasełka były nietypowe, można by powiedzieć , że wyśpiewane, jak powiedział kustosz sanktuarium ks. Jerzy Filek.

Główną rolę odgrywał chór, który śpiewał przepiękne kolędy i pastorałki znane nam bardzo dobrze, jak również te nieznane. Uczniowie akompaniowali na skrzypcach, gitarze, trąbce, akordeonie i keyboardzie oraz ilustrowali treść kolęd scenkami z Narodzenia Pana Jezusa. Całość dopełniały wiersze, które wprowadzały nas w refleksyjny i świąteczny nastrój.

Na zakończenie uczennice zaprezentowały przepiękny taniec świetlistych aniołów.

Wiele osób po zakończonych jasełkach gratulowało dyrektorowi i organizatorom pomysłu. Doceniono trud włożony w pracę i talent naszych uczniów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zgromadzonym oraz zaproszonym gościom za liczne przybycie, miłe i ciepłe słowa. Daje nam to motywację i chęć do dalszego działania.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy brali udział w jasełkach za zaangażowanie i poświęcony czas. Dziękujemy nauczycielom, którzy przygotowali tegoroczne jasełka: pani Danucie Kostorz, pani Katarzynie Łapczyńskiej, pani Magdalenie Buźniak, pani Beacie Bełtowskiej oraz  księdzu Bronisławowi Walczakowi i księdzu Mateuszowi Bochenkowi.

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer