Jesteś tutaj

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Ostrowsku na Nocy Biologów

11 stycznia 2019 r.  grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. prof. Andrzeja Waksmundzkiego
w Ostrowsku brała udział w  VIII Ogólnopolskiej Nocy Biologów. W czasie jej trwania uczniowie uczestniczyli m.in. w pokazach, warsztatach, wystawach przygotowanych przez Instytut Zoologii i Badań Biomedycznych, Instytut Botaniki oraz Instytut Nauk o Środowisku Uniwersytetu Jagiellońskiego. W czasie tego fascynującego wieczoru uczniowie wzięli udział w warsztatach: „Różowa broń makrofagów w walce z bakteriami. Test na oznaczanie tlenku azotu”, „Wyciśnij z owoców coś więcej niż sok”, „Bioróżnorodność a nasze zdrowie / zdrowie człowieka”, „Rośliny – zielone elektrownie”.

Ponadto uczestnicy Nocy Biologów obejrzeli wystawę Bazyliszek „Spotkanie ze zwierzakami”, na którym prezentowane były różne gatunki fauny. Każdy miał szanse bezpośrednio spojrzeć
w oczy węża, przyjrzeć się życiu różnych gatunków żółwi oraz sprawdzić czy jeże kłują - a co może najistotniejsze i dostarczające wrażeń - wziąć zwierzę do rąk.

Dzięki wysokiemu poziomowi przygotowania zajęć, ich różnorodnej tematyce i formie każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy student Wydziału Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer