Jesteś tutaj

V Rogoźnickie dni Sportu i Rozrywki

         Sołtys , Rada Sołecka Wsi Rogoźnik oraz  Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rogoźnik przy udziale Stadniny Koni „Dworna „ w Rogoźniku , sołtysa i Rady Sołeckiej wsi Stare Bystre organizuje po raz kolejny  „ V Rogoźnickie Dni Sportu i Rozrywki „.

         Impreza ta odbywać się będzie przez dwa weekendy sierpnia tj. 11 i 18 sierpnia.

         W niedziele 11 sierpnia o godz.12 na terenie Stadniny Koni „Dworna” w Rogoźniku rozpoczną się XIII już z kolei Gminne Zawody Jeździeckie im. Ks. Prof. Józefa Tischnera. Dzień ten będzie na pewno świętem wszystkich miłośników i sympatyków koni.
Odbędą się cztery konkursy w skokach przez przeszkody :

 Konkurs w skokach przez przeszkody – wysokość 50 cm. o puchar Stadniny Koni  „Dworna”.

 Konkurs w skokach przez przeszkody – wysokość 70 cm. o puchar Sołtysa Wsi Rogoźnik.

 Konkurs w skokach przez przeszkody – wysokość 80 cm. o puchar rodziny Tischnerów.

 Konkurs w skokach przez przeszkody – wysokość 100 cm. o puchar Wójta Gminy Nowy Targ. 

Godz. 18.00 – Występ zespołu góralskiego „ ŚLEBODNI ” z Gronia – Leśnicy. Przedstawią Komedię pt. ” Jędrzej Wierch i paragrafy „ według scenariusza HOP CUP Joanny ŁAPKI I Agnieszki Giewont.

Godz. 19.00 -  Losowanie główne  loterii. Do wygrania KOŃ i inne atrakcje !!!

Godz. 20.00 -  Zabawa taneczna.

Całą imprezę planujemy zakończyć ok. godz.22.00.
Natomiast w niedzielę 18 sierpnia o godz.10.30 serdecznie zapraszamy Rogoźnicanów , Starobystrzanów oraz wszystkich miłych gości do Kościoła Parafialnego w Rogoźniku na Dożynkową Mszę Świętą podczas której podziękujemy Panu Bogu za zebrane w tym roku plony. Wyrazem tego podziękowania będą złożone na ołtarzu wieńce dożynkowe wykonane przez mieszkańców Rogoźnika i Starego Bystrego . Delegacje z wieńcami przyjadą do kościoła z góralską muzyką w przystrojonych dorożkach konnych.
Dożynki to święto radości i dumy z efektów naszej pracy i podejmowanych stale wysiłków które mają zapewnić dla nas codzienny chleb na stole. Czasy się zmieniają , coraz mniej wśród nas rolników , ale wszyscy trudzimy się by w inny sposób zapewnić dostatek w naszych domach. 
Góralską oprawę muzyczną Mszy Świętej dożynkowej przygotuje w tym roku kapela „Jawor „ z Rogoźnika wraz ze Związkiem Podhalan oddział Stare Bystre.
Po Mszy Świętej wszyscy udamy się na pobliski stadion sportowy gdzie odbędzie się dalsza część programu a mianowicie:

  • o godz.12.00   -  sołtys powita wszystkich przybyłych gości.
  • o godz.12.45   -   rozpocznie się ligowy mecz piłki nożnej z udziałem drużyna „SKAŁKA” Rogoźnik / Stare Bystre.
  • o godz.14.30   -   w rytmach indiańskiej muzyki wystąpi zespół „ AHAJU FUSION BOLIWIA „ z Boliwi.
  • o godz.16.00   -   wystąpi zespół regionalny „GÓRALSKA BRAĆ „ z Łopusznej.
  • o godz.17.00   -   wystąpi zespół regionalny „ TURNIE ” ze Starego Bystrego.
  • o godz.18.00    -  wystąpi GWIAZDA WIECZORU - zespół „MILANO”.

Zespół „ MILANO „ to jeden z czołowych przedstawicieli nurtu polskiej muzyki tanecznej. Formacja „Milano”  słynie z największych hitów takich jak : „Bara, Bara „ , „Baśka ,Barbara” , „Jasnowłosa” , „O Tobie Kochana „ i wiele innych. Wideoklipy cieszą się dużą popularnością w stacjach telewizyjnych takich jak POLO TV i Polsat oraz na stacjach radiowych gdzie często są w notowaniach List Przebojów.

Przygotowaliśmy również wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. 
Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci w tym, dmuchane zamki , trampoliny oraz stoiska z zabawkami i wiele innych atrakcji.

Przez cały czas trwania imprezy trwać będzie loteria z której dochód w całości zostanie przeznaczony na cele społeczne miejscowości Rogoźnik . 
Nagrodą główną w loterii fantowej 11 sierpnia będzie tradycyjnie jak co roku prawdziwy koń ufundowany przez właściciela stadniny Koni „Dworna” Jasia Bobka , natomiast 18 sierpnia główną nagrodą będzie tucznik czyli inaczej świnia ufundowana przez firmę „Biela”. 

Podczas całej imprezy nie zabraknie grilla, tradycyjnego góralskiego jedzenia , do tego napoje chmielowe i dobrze zaopatrzony bufet.

Pod wieczór zrobi się bardzo rozrywkowo i tanecznie, a to za sprawą zespołu „Góral Power” oraz „ DJ STACHU”. Publiczność dostanie bardzo dużą porcję ulubionej muzyki, więc będziemy się wybornie wspólnie bawić . Zabawa pod gwiazdami rozpocznie się o godz.20.00 i potrwa do późnych godzin nocnych./ godz.2.00 /.

O godz.21.30 przepiękny pokaz fajerwerków rozświetli rogoźnickie niebo.

Patronat honorowy V Rogoźnickich Dni Sportu i Rozrywki objęli : Pan Witold Kozłowski  – Marszałek województwa małopolskiego , Pan Krzysztof Faber – Starosta nowotarski oraz Pan Jan Smarduch –Wójt Gminy Nowy Targ.
Bardzo serdecznie zapraszają do Rogoźnika :

Sołtys Wsi Rogoźnik - Kazimierz Zubek

Sołtys Starego Bystrego – Sławomir Czerwiński

Wiceprezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Rogoźnik – Danuta Hajnos
Właściciel Stadniny Koni „Dworna” – Jan Bobek

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer