Jesteś tutaj

Sport

Mistrzostwa Gminy Nowy Targ w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców

W dniu 8 Listopada 2018r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr4 w Nowym Targu odbyły się zawody w unihokeju  dziewcząt i chłopców. W zawodach uczestniczyły SP. z Krempach, Ludźmierza, Ostrowska, Lasku, Rogożnika, Lasku, Krauszowa, Szlembarku, Harklowej. Rozgrywki przeprowadzone były z podziałem na grupy A, B, C w kategorii chłopców, oraz A iB w kategorii dziewcząt. W rozgrywkach zasadniczych rozegrane zostały mecze grupowe systemem „każdy z każdym” po których wyłoniono zwycięzców grup.

Wyróżnienie dla szlaków narciarstwa biegowego z Obidowej na Turbacz


Szlaki narciarstwa biegowego z Obidowej na Turbacz wyróżnione podczas plebiscytu na „Najlepszą Stację Narciarską Małopolski 2017/2018 - Bezpiecznie i rozważnie”. Uroczysta gala odbyła się na stacji Rusin-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej.
W piątek 9 marca odbyła się uroczysta gala podczas , której nagrodzono najlepsze w Małopolsce trasy narciarstwa biegowego, trasy narciarskie, szkoły narciarskie i instruktorów.

Obidowa Mistrzem Gminy w Mini Piłce Ręcznej!


W Zespole Szkół Podstawowych i Gimnazjum w Gronkowie odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Nowy Targ w Mini Piłce Ręcznej, na turnieju stawiło się dziewięć zespołów, które zostały rozlosowane do trzech grup eliminacyjnych, drużyna która wygrała grupę zakwalifikowała się do fazy finałowej turnieju, natomiast resztę zespołów zakończyło udział w turnieju zajmując odpowiednio miejsca w zależności od ilości zdobytych punktów.

Mistrzostwa Wojewódzkie Żaków w Tenisie w Waksmundzie


W niedzielę  24.05.15 r. w Waksmundzie odbyły się  Mistrzostwa Województwa Małopolskiego Żaków w Tenisie Stołowym. Maciej Kowalkowski wraz Miłoszem Sawczakiem (MOSIR Tuchów) wywalczył złoty medal w grze podwójnej. 

 

Krauszów Mistrzem Szkół Podstawowych w Unihokeju Chłopców


W dniu 14 kwietnia 2015 r. w Szkole Podstawowej w Ludźmierzu odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Nowy Targ w Unihokeju Chłopców. W zawodach brało udział dziesięć szkół (110 zawodników) gminy Nowy Targ.


Tytuł mistrzowski, wywalczyła Szkoła Podstawowa z Krauszowa, która w finale pokonała, Szkołę Podstawową z Klikuszowej, trzecie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa z Nowej Białej.

Stypendia i nagrody sportowe wręczone


W poniedziałek 20 kwietnia w sali obrad Urzędu Gminy Nowy Targ odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów i nagród sportowych dla wybitnie uzdolnionych sportowców, mieszkańców Gminy Nowy Targ lub zawodników klubów sportowych z terenu Gminy. Stypendia i nagrody wręczał Wójt Gminy Nowy Targ Jan Smarduch. Na stypendia i nagrody sportowe przeznaczono w tym roku łączną kwotę 40 000 zł.
Najmłodszy nagrodzony stypendysta to 11 – letni Sebastian Zygmuntowicz z Rogoźnika, zawodnik kombinacji norweskiej.

Obozy narciarskie na Turbaczu dla dzieci i młodzieży z Gminy Nowy Targ


W okresie od 18-20.02.2015 roku realizowany był kolejny, już drugi obóz sportowy na Turbaczu dla dzieci i  młodzieży szkolnej z terenu Gminy Nowy Targ. W obozie uczestniczyło 55 uczestników.  Projekt ten zrealizowany został przez Gminę Nowy Targ przy wsparciu środków europejskich za pośrednictwem LGD „Spisz i Okolice”.

Młodziczki UKS Wiatr Ludźmierz awansowały do finału Mistrzostw Polski w unihokeju


W dniu 31.01.2015r. w Tychach został rozegrany trzeci Turniej Eliminacyjny Mistrzostw Polski w Unihokeju Młodziczek. Jak w dwóch poprzednich zwycięstwo przypadło drużynie MMKS Podhale Nowy Targ, która odniosła komplet zwycięstw. Bardzo dobrze spisały się zawodniczki UKS Wiatr Ludźmierz, które zajęły drugie miejsce w turnieju i awansowały na drugie miejsce po trzech turniejach eliminacyjnych.

Dobre wyniki gimnazjalistów z Klikuszowej w biegach narciarskich


21 stycznia 2015r. w Zakopanem odbyły się zawody II edycji Ligi Małopolskiej SZS w biegach narciarskich o puchar ON Kotelnica  połączone z Ligą Tatrzańską.  Na starcie stanęło prawie 400 zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjów, którzy stylem klasycznym musieli zmagać się z niełatwymi warunkami na torach.   

Szlak narciarstwa biegowego z Obidowej na Turbacz gotowy! Zapraszamy!


Od 10 stycznia czynny szlak narciarstwa biegowego  z Obidowej na Turbacz  zrealizowany w ramach projektu "Śladami Olimpijczyków" za pośrednictwem Euroregionu Tatry.
Teren został przygotowany  zakupionym przez Gminę ratrakiem, zostały założone dwa tory, tak więc trasa jest do dyspozycji narciarzy. Warunki śniegowe na trasie są bardzo dobre, dzięki wyjątkowemu mikroklimatowi  sprzyjającemu długiemu zaleganiu pokrywy śnieżnej w Obidowej. Można to  zobaczyć na załączonych zdjęciach.

Strony

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer